27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego - święto upamiętniające pierwsze wolne wybory samorządowe w Polsce, które odbyły się 27 maja 1990 roku.

To szczególny dzień, będący okazją do wyrażenia uznania dla wszystkich osób zaangażowanych w działalność samorządową oraz podkreślenia znaczenia samorządności w budowaniu i rozwoju lokalnych społeczności.