header image
Strona główna Szkolenia Zapraszamy na szkolenia
Zapraszamy na szkolenia PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Tomasz Majewski   
środa, 20 marca 2019 14:02, 1961 odsłon

Z przyjemnością informujemy, że rozpoczął się nabór uczestników do projektu pn. "Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego" w ramach Działania 3.1 "Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych" Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Osoby zainteresowane mają możliwość wyboru 1 z 7 modułów szkoleniowych:

 1. Rodzic w Internecie
 2. Mój biznes w sieci
 3. Moje finanse i transakcje w sieci
 4. Działam w sieciach społecznościowych
 5. Tworzę własną stronę internetową (blog)
 6. Rolnik w sieci
 7. Kultura w sieci

Poniżej znajdą Państwo obszerniejszy opis każdego z powyższych modułów.

Udział w szkoleniach jest całkowicie bezpłatny dla uczestników.

O udział w Projekcie ubiegać mogą się wyłącznie osoby, które w momencie składania dokumentów rekrutacyjnych jednocześnie spełniają wszystkie poniższe kryteria:

 1. posiadają ukończone 25 lat;
 2. zamieszkują na terenie woj. mazowieckiego;
 3. chcą zdobyć lub podnieść swoje kompetencje cyfrowe;
 4. nie brały udziału w innym szkoleniu z podniesienia kompetencji cyfrowych na terenie innej gminy organizowanym w ramach naboru POPC.03.01.00-IP.01-00-003/17.


Każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział tylko w jednym w szkoleniu. Szkolenie będzie trwało 2 dni szkoleniowe (po 8 godzin szkoleniowych każdy), w trakcie których przewidziany jest poczęstunek, ciepłe napoje oraz obiad.

Szkolenia będą odbywały się na terenie gminy Rzekuń, lecz udział w nich dopuszczony jest także dla osób spoza Gminy.

Zgłoszenia należy składać  w pok. nr 102 w Urzędzie Gminy w Rzekuniu, tu otrzymają Państwo także gotowe formularze oraz pomoc przy wypełnianiu dokumentów.

Dodatkowe pytania można kierować telefonicznie pod numerami 29 643 20 33, 29 643 20 45 wew. 140  lub pocztą elektroniczną na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Dokumenty:


Moduł  „Rodzic  w Internecie”  adresowany  do  rodziców/opiekunów  poświęcony  jest przygotowaniu rodzica do roli przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i „mądrego” korzystania  z  sieci i reagowania na sytuacje zagrożenia. Rodzic/ opiekun pozna źródła wartościowych i pochodzących z legalnych źródeł treści dla dziecka, zrozumie jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku w sieci, jak również nauczy się korzystać z podstawowych usług e-administracji   dedykowanych   rodzinom takich,  jak  złożenie  wniosku  Rodzina  500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny i wielu innych. Zawarte  w  module  elementy  szkoleniowe służyć mają ponadto podniesieniu kompetencji w zakresie korzystania z kultury i z zasobów edukacyjnych w internecie, co jest bardzo istotne w niwelowaniu barier i przeciwdziałaniu wykluczeniu kulturowemu.

Moduł „Mój biznes w sieci” przeznaczony jest przede wszystkim dla przygotowujących się do  otwarcia  własnego  biznesu.  Uczestnik  nauczy  się  jak  może  wykorzystać  zasoby internetu,  aby  podnieść  skuteczność  działania  w  ramach  poszczególnych  funkcji biznesowych (komunikacja, marketing, zaopatrzenie, finanse itp.).W szczególności pozna dedykowane dla biznesu usługi e-administracji. Zawarte w module elementy szkoleniowe służyć  mają  ponadto  podniesieniu  kompetencji  w  zakresie  korzystania  z  zasobów edukacyjnych dla przyszłych przedsiębiorców (np. Akademia PARP).

Moduł „Moje finanse i transakcje w sieci” przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcieliby  nauczyć  się  załatwiać  skutecznie  sprawy  prywatne,  biznesowe,  finansowe i urzędowe za pośrednictwem internetu. Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik będzie potrafił  wykorzystując  sieć  zarządzać  kontem  bankowym,  dokonywać  płatności, realizować zakupy, rezerwować podróż, płacić podatki oraz nauczy się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji m.in. wnioskując o zaświadczenia, świadczenia czy też występując o dowód osobisty -wszystko w sposób elektroniczny, szybko i bezpiecznie.

Moduł „Działam w sieciach społecznościowych” przeznaczony jest dla osób, które chcą poznać filozofię i sposób funkcjonowania sieci społecznościowych oraz wykorzystać je w działalności  na  rzecz  swojej  społeczności  lokalnej  lub  prywatnie.   Uczestnicy   po zakończeniu szkolenia nabędą umiejętności pozwalające na bezpieczne poruszanie się wświecie sieci społecznościach, w tym m.in. nauczą się nawiązywać i kontynuować swoje znajomości, kształtować swój wizerunek, wykorzystywać i dzielić się swą twórczością oraz korzystać  z  cudzej  ze  szczególnym uwzględnieniem  regulacji  prawa  autorskiego, współdziałać  z  innymi.  Ponadto  nauczą  się  jak  korzystać  z  podstawowych  usług  e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.

Moduł „Tworzę własną stronę internetową z wykorzystaniem popularnych kreatorów” przeznaczony jest dla osób, które chciałyby mieć swoje miejsce w sieci w postaci własnej strony internetowej lub blogu. Uczestnicy po zakończeniu szkolenia nabędą podstawowe umiejętności  pozwalające  im  stworzyć  takie  miejsce,  zarządzać  nim,  opracowywać i dodawać do niego treści (słowne, graficzne, muzyczne, filmowe), z uwzględnieniem ich ochrony na gruncie prawa autorskiego,monitorować wykorzystując mechanizmy analityki internetowej, rozpowszechniać oraz zrozumieć, jakie sprawy formalne trzeba załatwić. Ponadto nauczą się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.

Moduł  „Rolnik  w  sieci”  przeznaczony  jest  przede  wszystkim  dla  rolników,  którzy na szkoleniu dowiedzą się gdzie i jakie przydatne informacje, aplikacje i e-usługi mogą znaleźć w sieci, jak z nich bezpiecznie korzystać, jak regulować swoje rachunki bez konieczności odwiedzania placówki bankowej czy urzędu. W ramach nauki pozyskiwania informacji  z sieci uczestnicy  szkolenia  zapoznają  się z najpopularniejszymi  portalami rolniczymi  (np.  farmer.pl,  gospodarz.pl,  topagrar.pl,  ppr.pl,  tygodnik-rolniczy.pl,  wrp.pl, gieldarolna.pl), dedykowanymi forami wymiany informacji rolniczych (np. rolnik-forum.pl, fpr.com.pl)   oraz   portalami   meteorologicznymi(np.   pogodynka.pl,   agropogoda.pl). Ponadto nauczą się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego, Geoportalu (geoportal.gov.pl), rozliczeń podatkowych online  (e-płatności i e-deklaracje), usług online dla ubezpieczonych w KRUS (portal eKRUS.gov.pl), usług Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (ksow.pl), ARiMR,ARR/ANR/ODR –docelowo KOWR oraz GIW/GIS/PIORIN/GIJHARS –docelowo PIBŻ.

Moduł „Kultura w sieci” przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się gdzie w  internecie  szukać  ciekawych  i  przydatnych  zasobów  szeroko  pojętej  kultury i zasobów edukacyjnych z legalnych źródeł oraz jak wykorzystywać je do nauki lub własnej twórczości.  Uczestnicy  szkolenia  zapoznają  się  z  ogólnodostępnymi  portalami prezentującymi  dorobek  polskiej  kultury  (Ninateka –Filmoteka   Narodowa,   Polona, Encyklopedia   Teatru   Polskiego,   Narodowe   Archiwum   Cyfrowe,   Narodowy   Instytut Fryderyka Chopina). Poznają praktyczne podstawy prawa autorskiego, niezbędne do korzystania z kultury w sieci i zdobędą umiejętność wyszukiwania legalnych źródeł kultury, w tym korzystania z Bazy Legalnych Źródeł. Uczestnicy dowiedzą się jak odtworzyć historię własnej rodziny, miejscowości czy regionu bazując na informacjach z sieci i jak stworzyć drzewo genealogiczne.

alt

Poprawiony: piątek, 22 listopada 2019 15:04
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

Szanowni Państwo,

W związku z przerwą technologiczną w dniu 13.06.2022 r. tężnia solankowa w Rzekuniu będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.


Naszą witrynę przegląda teraz 180 gości