header image
Strona główna Sport Przedstawiamy zwycięzców rywalizacji "Aktywne Miasta"
Przedstawiamy zwycięzców rywalizacji "Aktywne Miasta" PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Marek Karczewski   
środa, 03 sierpnia 2022 07:09, 147 odsłon

Podsumowanie rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski w Rzekuniu

Rzekuniacy i sympatycy Rzekunia brali udział w corocznej rywalizacji na rowerach. Od 1. do 30. czerwca 2022 r. trwała

czwarta edycja rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Po kilku dniach od zakończenia akcji nadszedł czas na podliczenie kilometrów wykręconych przez rzekuniaków.


Organizatorem akcji jest aglomeracja Bydgoszcz.

W tegorocznej odsłonie walki o miano najbardziej rowerowego miasta w Polsce zwyciężyła Biała Podlaska, która na rok przejmuje puchar RSP.

We wspólnej zabawie wzięło udział ponad 48.000 osób! Wszyscy uczestnicy wykręciły ponad 8.400.000 kilometrów!


Gmina Rzekuń ze względu na status "wsi" nie mogła samodzielnie rywalizować w gronie miast. Rzekuń wzorem ubiegłego roku dołączył do grupy Miasta Ostrołęki.

Ostrołęka wzięła udział w rywalizacji po raz trzeci - Rzekuń po raz drugi.

Rzekuń w ostrołęckiej grupie zakręcił poTężnie, bo zdecydowanie wygraliśmy z innymi stającymi do rywalizacji grupami. Rzekuniacy pokonali w rywalizacji "grupę Ostrołęka" i "grupę ZSZ Nr 1".

Rzekuńscy cykliści dzielnie walczyli o każdy metr trasy - na rowery wsiadło 72. osoby.


W poprzednich latach grupa "Ostrołęka" zajmowała kolejno 16. pozycję (na 43 miasta), 7. pozycję (na 53 miasta) i w tym roku 15. pozycję (na 56 miast).

W ubiegłym roku Rzekuń zajął drugie miejsce, a w tym roku nie oddał prowadzenia od pierwszych dni rywalizacji!


Najbardziej aktywnymi mieszkańcami okazali się:

Top 10 MĘŻCZYZN:

1. ANDRZEJ GUMKOWSKI, 6377 km, Rzekuń

2. KAMIL GAMDZYK, 1355 km, Susk Stary

3. WIKTOR MIERZEJEWSKI, 1207 km, Rzekuń

4. MARIUSZ DROBNIKOWSKI, 1189 km, Czarnowiec

5. ROBERT KAWAŁEK, 750 km, Czarnowiec

6. RAFAŁ URBAN, 731 km, Dzbenin

7. MAREK KARCZEWSKI, 675 km, Czarnowiec

8. SYLWESTER MICHNIEWICZ, 635 km, Czarnowiec

9. ZBIGNIEW WILKOWSKI, 626 km, Przytuły Nowe

10.ROBERT MICHNIEWICZ, 550 km, Czarnowiec

Top 10 KOBIET:

1. EDYTA WASZKIEWICZ, 1548 km, Ołdaki

2. EDYTA KORDEL, 987 km, Rzekuń

3. ELŻBIETA WASZKIEWICZ, 775 km, Ołdaki

4. EWA BIEDRZYCKA, 631 km, Czarnowiec

5. KATARZYNA KARPIŃSKA, 576 km, Borawe

6. MARTA KAWAŁEK, 505 km, Czarnowiec

7. SYLWIA CZAJKOWSKA, 463 km, Laskowiec

8. JOLANTA MICHNIEWICZ, 323 km, Czarnowiec

9. ELŻBIETA WARSZAWIK, 306 km, Rzekuń

10.IZABELA BACŁAWSKA, 182 km, Czarnowiec

Do lat 15:

1. ROBERT MICHNIEWICZ, 550 km, Czarnowiec

2. SZYMON STRUNIAWSKI, 417 km, Rzekuń

3. MICHAŁ KRASKA, 337 km, Rzekuń

4. MACIEJ KRASKA, 308 km, Rzekuń

5. FILIP BANASIK, 244 km, Czarnowiec


Top 10 grupy "Ostrołęka"

1. Andrzej Gumkowski – 6376,51 km - RZEKUŃ

2. Michał Kaczyński – 5805,08 km

3. Michał Ciecierski – 2676,20 km

4. Wiesław Mocek – 2638,06 km

5. Ryszard Cichowski – 2158,95 km

6. Halina Mocek – 1811,60 km

7. Marek Żebrowski – 1631,57 km

8. Leszek Bieżuński – 1552,15 km

9. Edyta Waszkiewicz – 1548,12 km - RZEKUŃ

10. Krzysztof Wysocki – 1469,45 km


KOMPLETNE WYNIKI W GRUPIE "RZEKUŃ"

MĘŻCZYŹNI:

1 RZEKUŃ ANDRZEJ GUMKOWSKI 65+ 6377

2 SUSK STARY KAMIL GAMDZYK 1355

3 RZEKUŃ WIKTOR MIERZEJEWSKI 1207

4 CZARNOWIEC MARIUSZ DROBNIKOWSKI 1189

5 CZARNOWIEC ROBERT KAWAŁEK 750

6 DZBENIN RAFAŁ URBAN 731

7 CZARNOWIEC MAREK KARCZEWSKI 675

8 CZARNOWIEC SYLWESTER MICHNIEWICZ 635

9 PRZYTUŁY NOWE ZBIGNIEW WILKOWSKI 626

10 CZARNOWIEC ROBERT MICHNIEWICZ 15 550

11 ŁAWY KRZYSZTOF WASILEWSKI 466

12 RZEKUŃ SZYMON STRUNIAWSKI 15 417

13 LASKOWIEC TOBIASZ CZAJKOWSKI 414

14 LASKOWIEC PRZEMYSŁAW CZAJKOWSKI 354

15 RZEKUŃ KAMIL ZAŁĘSKI 354

16 RZEKUŃ MICHAŁ KRASKA 15 337

17 RZEKUŃ MACIEK KRASKA 15 308

18 CZARNOWIEC MICHAŁ SZEWCZYK 299

19 RZEKUŃ ADAM BUDNY 288

20 CZARNOWIEC FILIP BANASIK 15 244

21 RZEKUŃ SZYMON WANIEWSKI 15 242

22 RZEKUŃ KACPER KULESZA 236

23 RZEKUŃ PIOTR PIERZCHAŁA 208

24 LASKOWIEC TYMON CZAJKOWSKI 15 195

25 RZEKUŃ MARCEL SUCHOWIECKI 15 152

26 RZEKUŃ KRZYSZTOF LECH 151

27 NOWA WIEŚ WSCHODNIA TOMASZ CHRZANOWSKI 149

28 CZARNOWIEC JACEK BANASIK 138

29 RZEKUŃ JAKUB GAŁĄZKA 133

30 TEODOROWO DANIEL WOŹNIAK 102

31 DZBENIN ADAM ROGOZINSKI 15 95

32 CZARNOWIEC ADRIAN MACIEJEWSKI 94

33 DZBENIN RAFAŁ RÓZIECKI 90

34 OŁDAKI JAROSŁAW WASZKIEWICZ 88

35 CZARNOWIEC MARCIN PIERSA 85

36 CZARNOWIEC ARTUR KRZYNÓWEK 76

37 CZARNOWIEC MARIUSZ SIEMIŃSKI 69

38 CZARNOWIEC DAWID BANASIK 15 59

39 CZARNOWIEC BARTOSZ NADAJ 44

40 CZARNOWIEC GRZEGORZ WASZCZAK 41

41 CZARNOWIEC PRZEMYSŁAW RYKOWSKI 17

42 LASKOWIEC PAWEŁ MIECZKOWSKI 16

43 RZEKUŃ FILIP NAPIÓRKOWSKI 15 7

44 CZARNOWIEC KAMIL BACŁAWSKI 3

KOBIETY:

1 OŁDAKI EDYTA WASZKIEWICZ 1548

2 RZEKUŃ EDYTA KORDEL 987

3 OŁDAKI ELŻBIETA WASZKIEWICZ 775

4 CZARNOWIEC EWA BIEDRZYCKA 631

5 BORAWE KATARZYNA KARPIŃSKA 576

6 CZARNOWIEC MARTA KAWAŁEK 505

7 LASKOWIEC SYLWIA CZAJKOWSKA 463

8 CZARNOWIEC JOLANTA MICHNIEWICZ 323

9 RZEKUŃ ELŻBIETA WARSZAWIK 65+ 306

10 CZARNOWIEC IZABELA BACŁAWSKA 182

11 CZARNOWIEC ELŻBIETA KAWAŁEK 143

12 CZARNOWIEC IWONA TYSZKA-PIERSA 122

13 CZARNOWIEC KASIA KRZYNÓWEK 84

14 CZARNOWIEC IWONA WASZCZAK 73

15 OŁDAKI KLAUDIA KORZENIECKA 70

16 SUSK NOWY MILENA GŁOWACKA 67

17 CZARNOWIEC ANNA SIEMIŃSKA 59

18 CZARNOWIEC MARZENA BANASIK 51

19 CZARNOWIEC MARLENA NADAJ 45

20 ZABIELE ANNA MORAWSKA 32

21 OŁDAKI ANETA DZBEŃSKA 19

22 RZEKUŃ OLGA SUCHOWIECKA 14

DO LAT 15:

1 CZARNOWIEC ROBERT MICHNIEWICZ 15 550

2 RZEKUŃ SZYMON STRUNIAWSKI 15 417

3 RZEKUŃ MICHAŁ KRASKA 15 337

4 RZEKUŃ MACIEK KRASKA 15 308

5 CZARNOWIEC FILIP BANASIK 15 244

6 RZEKUŃ SZYMON WANIEWSKI 15 242

7 LASKOWIEC TYMON CZAJKOWSKI 15 195

8 RZEKUŃ MARCEL SUCHOWIECKI 15 152

9 DZBENIN ADAM ROGOZINSKI 15 95

10 CZARNOWIEC DAWID BANASIK 15 59

11 RZEKUŃ FILIP NAPIÓRKOWSKI 15 7


Najaktywniejszymi sołectwami gminy (21 sołectw) zostały:

Miejsce, sołectwo, pkt, ilość rowerzystów, wykręconych kilometrów

1. RZEKUŃ, 235, 20, 12107

2. CZARNOWIEC, 141, 29, 7277

3. OŁDAKI, 48, 5, 2472

4. LASKOWIEC, 28, 5, 1442

5. SUSK STARY, 24, 1, 1284

6. DZBENIN, 17, 3, 916

7. BORAWE, 12, 3, 659

8. PRZYTUŁY NOWE, 12, 1, 626

9. ŁAWY, 9, 1, 466

10. NOWA WIEŚ WSCHODNIA, 2, 1, 149

11. TEODOROWO, 1, 1, 102

12. SUSK NOWY, 1, 1, 67

13. ZABIELE, 0, 1, 32



Podczas podsumowania rywalizacji w Ostrołęce, Organizatorzy podziękowali również grupie "Rzekuń" za zaangażowanie:

"Szczególne wyrazy uznania należą się mieszkańcom Gminy Rzekuń. Reprezentanci Ostrołęki, którzy dołączyli do specjalnie utworzonej grupy zrzeszającej przedstawicieli tejże gminy, pokonali w czerwcu imponujące 27374,20 km, co przełożyło się na 532 pkt zdobyte dla naszego miasta. Podziękowania za promocję Rowerowej Stolicy Polski oraz wyboru Ostrołęki jako reprezentowanego miasta kierujemy do władz Gminy Rzekuń oraz tamtejszych pasjonatów aktywności fizycznej."

Dziękujemy za docenienie naszej aktywności.

Cieszymy się, że tak wielu mieszkańców gminy wzięło udział w tej rowerowej zabawie.

Przypominamy, że aplikacja Aktywne Miasta jest dostępna przez cały rok.

Zachęcamy do aktywności oraz życzymy szerokiej drogi!


O terminie dekoracji najaktywniejszych rowerzystów poinformujemy odrębnym komunikatem.

Kliknij tu aby zobaczyć film
film

altaltaltaltaltalt

Poprawiony: środa, 03 sierpnia 2022 10:02
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...


Naszą witrynę przegląda teraz 61 gości