header image
Strona główna Sport Kurpiowskie Piaski 2013 - wyniki
Kurpiowskie Piaski 2013 - wyniki PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Marek Karczewski   
czwartek, 20 czerwca 2013 14:30, 2346 odsłon

Dziękujemy Wam za udział w słonecznych "Kurpiowskich Piaskach 2013", które odbyły się w Ołdakach 16 czerwca 2013 r.

Takiego kolarskiego wyścigu jeszcze nigdy nie było w Ołdakach, ale tylko do 16.06.2013r.

Trzecia edycja Kurpiowskich Piasków zadebiutowała w piękną słoneczną niedzielę na terenie gminy Rzekuń w miejscowości Ołdaki.

Ołdaki przywitały miłośników jazdy na rowerach górskich piękną pogodą i palącym słońcem, które świeciło do ostatniej rozdanej nagrody.

Miasteczko ze startem i metą wyścigu znajdowało się na terenie obiektu Zespołu Szkół, na którym odbywał się festyn "Wspólna Sprawa - Wspólna Zabawa"

Rywalizacja rozpoczęła się o godz. 11.00 od wyścigów na dystansie MINI (2x3500m).

Dzieci ze szkół podstawowych ścigały się na specjalnie przygotowanej dla nich trasie, która pozwoliła ukończyć wyścig wszystkim zawodnikom.

Na trasie dziecięcej najszybsi wśród chłopców okazali się: 1.Wojtek Szałachowski (MSR Mrągowo, Mrągowo) czas 16,43, 2.Kacper Szabłowski (BGŻ - KK24h, Laskowiec) 17,20, 3.Piotr Kryński (UKS Wygoda Białystok, Białystok) czas 17,48.

Wśród dziewcząt najszybciej trasę wyścigu pokonały: 1.Julia Kocyła (LIMBER Team, Krasiniec) czas 21,20, 2.Karolina Płoska (Jastrząbka) czas 23,06, 3.Basia Karczewska (SP Rzekuń, Czarnowiec) czas 27,49.

Młodzież gimnazjalna rywalizowała na dystansie MIDI i to już na bardziej wymagającej trasie, która posiadała sporo technicznych odcinków z ostrymi zakrętami oraz szybkimi zjazdami. Gimnazjaliści mieli do pokonania dwie rundy po 6500m a najszybciej tę trasę przejechali: 1.Krzysztof Kadłubowski (UKS Wygoda Białystok, Białystok) czas 34,47, 2.Sebastian Korzeb (BGŻ - KK24h, Ostrołęka) czas 37,56, 3.Dawid Baranowski (MSR Mrągowo, Marcinkowo) czas 45,11.

Wśród dziewcząt na dystans MIDI zdecydowała się tylko jedna zawodniczka, która wyprzedziła na trasie wielu chłopaków i przyjechała na metę jako piąta 1.Edyta Kryńska (UKS Wygoda Białystok, Białystok) czas 48,44.

O godz. 12.00 do wyścigu na dystansie MAXI przystąpiła grupa dorosłych (pań i panów).

Zawodnicy z profesjonalnych klubów kolarskich oraz amatorzy stanęli na starcie ramię w ramię do rywalizacji na szybkiej, technicznej trasie a do pokonania mieli 4 rundy po 6500m.

Z trudami trasy MAXI najszybciej poradzili sobie: 1.Patryk Muśko (UKS Wygoda Białystok, Grabówka) czas 1.06,45, 2.Marcin Zawadzki (SB Bank Milsport Team, Białystok) czas 1.06,46, 3.Michał Łopato (UKS Wygoda Białystok, Białystok) czas 1.06,47.

Wśród pań na tym samym dystansie najszybciej do mety dotarły: 1.Klaudia Radziszewska (UKS Wygoda Białystok, Studzianki) czas 1.23,36 2.Agnieszka Mażewska (BGŻ - KK24h, Ostrołęka) czas 1:30,09, 3.Magdalena Gołębiewska (Kambet TEAM, Grabówka) czas 1.33,09.

Wszyscy, którzy ukończyli wyścig mogą czuć się zwycięzcami - podkreśla organizator Klub Kolarski 24h.

Chcielibyśmy podziękować Wam wszystkim za udział w trzeciej edycji Kurpiowskich Piasków. Wreszcie doczekaliśmy się prawdziwie letniej pogody, która towarzyszyła nam w czasie całego wyścigu. W trzech wyścigach Wystartowało 108 osób, a w wyścigu "o złoty dzwonek do roweru" ponad dwadzieścioro dzieciaczków i dzięki Wam startującym atmosfera była jak zwykle serdeczna i rodzinna - mówi organizator.

Było nam niezwykle miło gościć na wyśmienitym obiekcie szkolnym w Ołdakach, wspaniała baza, powodują, ze chcemy pamiętać o tym jeszcze bardzo długo. Kolejny raz przyjechaliście całymi rodzinami, frekwencja była znów imponująca, odbyły się mini wyścigi dla najmłodszych.

Cieszymy się i dziękujemy za obecność na wyścigu panu Wójtowi Gminy Rzekuń Stanisławowi Godzinie, pani Annie Lenkiewicz-Choince dyrektor Zespołu Szkół w Ołdakach, panu Edwardowi Gryczce przewodniczącemu Rady Gminy w Rzekuniu.

Szczególne podziękowania za zabezpieczenie trasy kierujemy na ręce Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabielu oraz Policji z Rzekunia.

Dziękujemy wszystkim naszym Sponsorom, Partnerom, Wolontariuszom za ich udział, zaangażowanie i wsparcie, które pozwala nam organizować wyścigi.

Dziękujemy lokalnym mediom i fotografom za profesjonalne uwiecznienie naszej imprezy.

Na koniec podziękowania składamy Pani Aleksandrze Nowak za organizacje wyścigu "o złoty dzwonek do roweru" z wieloma nagrodami oraz Sołtysowi Ołdak panu Patrykowi Drężewskiemu i jego mieszkańcom za umożliwienie nam wytyczenia tak pięknej leśnej trasy.

Wyścig kolarski w Ołdakach został przeprowadzone dzięki wsparciu realizacji zadania publicznego z Urzędu Gminy w Rzekuniu (nr 4/2013 FPZ.032.15.4.2013) oraz Starostwa Powiatu ostrołęckiego (NR PR.526..1.7.2013.MO).

Po pełne wyniki zapraszamy na stronę organizatora.

Do zobaczenia,
organizator "Klub Kolarski 24h"

 

Czy wiesz, że...

Mieszkańcy mogą zgłaszać awarie oświetlenia ulicznego telefonicznie 29 761 79 61 od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 16 lub poczta elektroniczną na adres marek.bebenek@bemarrzekun.pl.

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości