header image
Strona główna Projekty POKL Punkty przedszkolne 2012 „Bawimy się w dom”
„Bawimy się w dom” PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Anna Chojnowska   
środa, 08 maja 2013 14:15, 1177 odsłon

 

 

Zespół projektowy wraz z nauczycielami i opiekunami wziął udział w szkoleniu „Polityka równościowa w POKL” zorganizowanym przez Gminę Rzekuń w ramach projektu „Punkty Przedszkolne w Gminie Rzekuń” współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkolenie to pozwoliło przybliżyć wiedzę kadry na temat możliwości i sposobów stosowania zasady równości płci oraz przygotowało nauczycieli i opiekunów do prowadzenia zajęć w sposób niestereotypowy i równościowy. Na podstawie tego szkolenia przygotowano dla dzieci w punkcie przedszkolnym w Borawem zajęcia równościowe pt. "Bawimy się w dom".

Zajęcia równościowe miały na celu kształtowanie prawidłowych postaw społecznych, dostrzeganie i rozumienie potrzeb innych członków rodziny, dostosowanie do nich własnych zachowań, a także podejmowanie nowych wyzwań. Maluchy dobrze się bawiły podczas zajęć, rozwiązywały zagadki słowne dotyczące domu i jego mieszkańców. Słuchały przysłów i powiedzeń o domu m. in. "Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej". Podczas zabaw, w których dzieci chętnie uczestniczyły, wykazały się sprawnością ruchową oraz pomysłowością. Samodzielnie zorganizowały zabawę w dom, gdzie wcielały się w rolę różnych członków rodziny, jak również wymyślały zadania które mogą wykonywać kobiety i mężczyźni. To wszystko zachęciło dzieci do samodzielności i pomocy bliskim. Podsumowaniem zajęć był wielki mecz w drużynach mieszanych.

 

 

Historia dokumentu
08-05-2013 r., 14:24:35, Katarzyna Brzuzy
  • zmiana tekstu wstępnego,
  • zmiana treści.

08-05-2013 r., 14:23:53, Katarzyna Brzuzy, archiwum
  • zmiana tekstu wstępnego,
  • zmiana treści.

Poprawiony: środa, 08 maja 2013 14:24
 

Czy wiesz, że...

Wójt Gminy Rzekuń zaprasza do udziału w konkursie "Najładniejsza posesja gminy Rzekuń w 2020 roku".

W inicjatywie mogą wziąć udział wszyscy właściciele prywatnych posesji z terenu gminy Rzekuń oraz użytkownicy posiadający prawo do dysponowania nieruchomością. Konkurs będzie trwał od 30 czerwca 2020 r. do 31 lipca 2020 r. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, którzy z pasją dbają o swoje ogrody i najbliższe otoczenie.

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości