header image
Strona główna Projekty POKL Punkty przedszkolne 2012 Ekologia w punkcie przedszkolnym w Laskowcu
Ekologia w punkcie przedszkolnym w Laskowcu PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Olga Myślak, Kamil Wojewódzki   
poniedziałek, 29 kwietnia 2013 10:02, 1277 odsłon

 

 

Jeden z kwietniowych tygodni w punkcie przedszkolnym w Laskowcu upłynął pod znakiem ekologii. Dzień po dniu dzieci dowiadywały się czegoś nowego. Dyskutowały o negatywnych skutkach zanieczyszczania środowiska tj. zatruwania rzek, zaśmiecania lasów itp. Zaskoczyły opiekunów swoją wiedzą na temat segregowania odpadów.

W ramach bloku tematycznego przedszkolaki wybrały się wraz z nauczycielką i opiekunem do pobliskiego lasu. Rozbudzały zainteresowania przyrodą i otoczeniem doceniając piękno natury. Rozwijały zmysł dotyku, słuchu oraz wzroku, dotykając drzew i roślin, słuchając śpiewu ptaków i obserwując napotkane owady.

Mali ekolodzy zaangażowali się również w zbiórkę plastikowych nakrętek, które przekazały na szczytny cel.

Ponadto przez pewien okres gromadziły różne, z pozoru niepotrzebne, przedmioty np. rolki po papierze toaletowym. Wykonały z nich przepiękne słonie, które zdobią przedszkolną salę. Dzieci zrobiły też tulipany z wykorzystaniem plastikowych widelców i papierowych serwetek,które z radością wręczyły swoim mamom. Z pozostałych materiałów powstał nowy przyjaciel przedszkolaków „Śmiecioludek”, który przypomina im o tym, że Ziemia jest ich wspólnym domem i należy o nią dbać.

Punkt Przedszkolny w Laskowcu działa w ramach projektu „Punkty Przedszkolne w Gminie Rzekuń” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Historia dokumentu
29-04-2013 r., 14:12:06, Tomasz Majewski
  • zmiana tekstu wstępnego,
  • zmiana treści.

29-04-2013 r., 10:09:25, Katarzyna Brzuzy, archiwum
  • zmiana tekstu wstępnego.

Poprawiony: poniedziałek, 29 kwietnia 2013 14:12
 

Czy wiesz, że...

Mieszkańcy mogą zgłaszać awarie oświetlenia ulicznego telefonicznie 29 761 79 61 od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 16 lub poczta elektroniczną na adres marek.bebenek@bemarrzekun.pl.

Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości