header image
Strona główna Projekty POKL Aktywna Gmina Rzekuń II Podsumowanie projektu Aktywna Gmina Rzekuń II
Podsumowanie projektu Aktywna Gmina Rzekuń II PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Katarzyna Brzuzy   
wtorek, 04 grudnia 2012 13:06, 2974 odsłon

 

 

 

Gmina Rzekuń w okresie od 2 sierpnia 2012 r. do 30 listopada 2012 r. realizowała projekt "Aktywna Gmina Rzekuń II" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 7.3 Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji, Priorytet VII Promocja integracji społecznej.

Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego wyniosła 49.485,00 zł. Projekt był skierowany do osób bezrobotnych z terenu Gminy Rzekuń. Głównym celem projektu było podniesienie poziomu aktywności zawodowej i kwalifikacji mieszkańców terenów wiejskich.

W ramach projektu w październiku i listopadzie przeprowadzono kurs na prawo jazdy kategorii „C” w sumie dla 19 osób (16 mężczyzn i 3 kobiet). Dodatkowo uczestnicy skorzystali ze wsparcia i cennych porad jakie udzielił im doradca zawodowy w zakresie: pisania CV i podania o pracę, przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej oraz różnych form wsparcia dostępnych przy zakładaniu własnej działalności gospodarczej czy spółdzielni. Żadna z osób nie zrezygnowała z udziału w projekcie i wszyscy uczestnicy kursu wykorzystali zaplanowaną dla nich formę wsparcia. Kończąc udział w projekcie wszyscy zyskali coś bardzo cennego: wzrost poczucia pewności siebie i wiarę we własne możliwości i lepsze jutro. Optymizmem napawa fakt, że w życiu tych osób coś zmieniło się na lepsze. Wszyscy uczestnicy pozytywnie ukończyli szkolenie. W dniu 20 listopada 2012 r. odbyło się spotkanie podsumowujące projekt, na którym uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia oraz gadżety promujące Europejski Fundusz Społeczny. Mamy nadzieję, że uzyskanie nowych, praktycznych kwalifikacji pomoże uczestnikom w uzyskaniu zatrudnienia.

Realizatorzy projektu dziękują Ostrołęckiemu Centrum Kształcenia Kierowców Antoni Ścibek-Rejmontowski za sprawne i profesjonalne przygotowanie uczestników do kursu teoretycznego i praktycznego na prawo jazdy kategorii „C” oraz doradcy zawodowemu Sylwii Malinowskiej za przygotowanie uczestników do rozmów z przyszłym pracodawcą.

Katarzyna Brzuzy - kierownik projektu

Metryka informacji
Podmiot udostępniający:Urząd Gminy w Rzekuniu
Wytworzył(a)/ odpowiada za treść:Agnieszka Chełstowska-Wierzba
Wprowadził(a) do BIP:Tomasz Majewski
Data wytworzenia:04.12.2012 r. 12:46:11
Historia dokumentu
18-12-2012 r., 13:06:09, Tomasz Majewski
  • zmiana treści.

18-12-2012 r., 13:06:03, Tomasz Majewski, archiwum
  • zmiana treści,
  • zmiana tekstu wstępnego,
  • zmiana tytułu.

Poprawiony: wtorek, 18 grudnia 2012 14:06
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

Zawiadomienie Starosty Ostrołęckiego z dnia 11 czerwca 2021 roku w sprawie nawiązania do wszczętego na wniosek mieszkańców wsi Teodorowo postępowania w sprawie uznania za wspólnotę gruntową działki nr 76 o pow. 0,45 ha położonej w obrębie Teodorowo.

Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości