header image
Strona główna Projekty POKL Aktywna Gmina Rzekuń II Uroczyste otwarcie kursu w Rzekuniu
Uroczyste otwarcie kursu w Rzekuniu PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Katarzyna Brzuzy   
czwartek, 04 października 2012 11:37, 2560 odsłon

 

 

W dniu 3 października w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Rzekuniu spotkali się uczestnicy kursu na prawo jazdy kat. C realizowanego w ramach projektu "Aktywna Gmina Rzekuń II" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uczestników przywitał wójt Stanisław Godzina. Na spotkaniu był też obecny prezes Ostrołęckiego Centrum Kształcenia Kierowców Paweł Smoliński oraz Sylwia Malinowska doradca zawodowy - psycholog.

Do udziału w kursie zakwalifikowało się 19 osób bezrobotnych (3 kobiety i 16 mężczyzn) z terenu gminy Rzekuń. Pierwotnie miało zostać przeszkolonych 15 osób, ale dzięki oszczędnościom jakie udało się uzyskać w trakcie rekrutacji, Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych wydała zgodę na przeszkolenie większej liczby osób.

Kurs będzie trwał do końca listopada, a jego uczestnicy zostaną przygotowani do egzaminu teoretycznego (21 godzin przypadających na jednego uczestnika) oraz do egzaminu praktycznego (31 godzin przypadających na jednego uczestnika). Udział w kursie jest bezpłatny i będzie obejmował też koszty badania lekarskiego, opłatę za pierwsze podejście do egzaminu teoretycznego i praktycznego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego oraz materiały szkoleniowe. Każdy z uczestników uzyska też pomoc doradcy zawodowego na temat aktywnego poruszania się na rynku pracy, przygotowania CV oraz otrzyma wskazówki jak dobrze przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej.

Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych i profesjonalnych wykładowców.

Życzymy miłego szkolenia!

Historia dokumentu
05-10-2012 r., 09:16:18, Tomasz Majewski
  • zmiana tekstu wstępnego.

05-10-2012 r., 09:15:18, Tomasz Majewski, archiwum
  • zmiana tekstu wstępnego,
  • zmiana treści.

Poprawiony: piątek, 05 października 2012 09:16
 

Czy wiesz, że...

W gminie Rzekuń na 100 kobiet przypada 100 mężczyzn (wg stanu na dzień 31.12.2017 r.).

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości