header image
Strona główna Prawo lokalne Informacje Rekrutacja dzieci do żłobka w Rzekuniu
Rekrutacja dzieci do żłobka w Rzekuniu PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Agnieszka Głosek   
czwartek, 27 sierpnia 2020 11:37, 148 odsłon

ŻŁOBEK SAMORZĄDOWY W RZEKUNIU W RAMACH PROMOWANIA I WSPIERANIA SYSTEMU AKTYWACJI ZAWODOWEJ RODZICÓW DZIECI DO LAT 3 ZAPRASZA DO KORZYSTANIA Z ZORGANIZOWANEJ OPIEKI INSTYTUCJONALNEJ NAD MAŁYMI DZIEĆMI.

Jeżeli jesteście Rodzicami/Opiekunami prawnymi dziecka w wieku od 20 tygodnia życia do lat 3 i borykacie się z dylematem, kto zajmie się Waszą pociechą w czasie Waszej pracy. Zadajecie sobie pytanie, jak pogodzić pracę zawodową z prowadzeniem domu i wychowaniem dziecka? Żłobek Samorządowych w Rzekuniu oferuje Wam wsparcie, w zakresie świadczenia profesjonalnej dziennej opieki nad dziećmi do lat 3.

Mamy do zaoferowania doskonałe warunki lokalowe - w nowo wybudowanym obiekcie pasywnym, nowe unikatowe wyposażenie sali dziennego pobytu, w pełni wyposażony plac do zabaw na świeżym powietrzu, wykwalifikowaną kadrę wychowawczą, oraz stały dozór pielęgniarki.

Dzieci mają zapewnione pełne wyżywienie przygotowywane na miejscu z najwyższej jakości produktów. W ramach codziennej zabawy organizowane są zajęcia wspomagające rozwój małego dziecka, poprzez obcowanie z przyrodą i naturą. Budynek zaprojektowano tak, aby dzieci mogły w pełni czerpać moc natury. Sale dziennego pobytu wyposażone są w transparentne ściany frontowe. Dzięki czemu przebywające w nim dzieci odczuwają komfort otoczenia zewnętrznego. Placówka realizuje również program opiekuńczo – dydaktyczno – wychowawczy uwzględniający rozwój dziecka, a od września prowadzona będzie nauka przez zabawę języka angielskiego oraz zajęcia rytmiki z elementami integracji sensorycznej. Dbamy o każdy szczegół.

Dzięki Funduszom Unii Europejskiej przyznawanych w ramach programu osi priorytetowej VIII Rozwoju rynku pracy w konkursach, Działanie: 8.3 Ułatwianie powrotu do aktywności zawodowej osób sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3, Poddziałanie: 8.3.1 Ułatwianie powrotu do aktywności zawodowej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 na zatwierdzony projekt pn.: ,,Pierwszy żłobek samorządowy w Gminie Rzekuń’’ oraz projekt analizowany pn.:,, Utworzenie 25 miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w pierwszym Żłobku Samorządowym w Rzekuniu’’ oferujemy atrakcyjną opłatę miesięczną.

Wybór Żłobka Samorządowego w Rzekuniu, to szereg zalet:

  • Wyżywienie ściśle dobrane do potrzeb dzieci w określonym wieku. Istnieje możliwość dostosowania jadłospisu do indywidualnych potrzeb danego dziecka (zalecenia lekarskie).
  • Fachowa opieka. Nasze opiekunki, posiadają odpowiednie kwalifikacje, predyspozycje i umiejętności niezbędne do opieki nad małymi dziećmi. Są kreatywne i opiekuńcze.
  • Dostępna jest również pielęgniarka.
  • Niskie opłaty za pełnienie całodziennej opieki. Żłobek jest znacznie tańszy niż zatrudnienie indywidualnej opiekunki.
  • Niezawodność – zawsze otwarty. W przypadku choroby opiekunki, organizowane jest zastępstwo. Opieka świadczona jest w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 16:30 (10 godzin).
  • Nauka samodzielności – dzieci uczęszczające do placówek zorganizowanej opieki zdecydowanie są bardziej samodzielne. W następnych szczeblach edukacji wyróżniają się na tle dzieci, które do placówek żłobkowych nie uczęszczały.
  • Kontakt dziecka z rówieśnikami – przebywanie w grupie rówieśniczej wpływa pozytywnie na rozwój dziecka.

Zaufało nam już wielu rodziców, którzy zapisali swoje pociechy. Wolnych miejsc w żłobku ubywa
z dnia na dzień. Pomimo trudnego okresu związanego z wprowadzonym stanem pandemii w kraju. Placówka jest pod stałym dozorem służb sanitarnych, personel przestrzega wszystkich zasad dekalogu bezpiecznego zachowania zgodnie z wytycznymi GIS.

Tym wszystkim Rodzicom, pragniemy podziękować za wyrozumiałość, reagowanie na nasze prośby, przestrzeganie procedur sanitarnych, które są niezmiernie istotne dla bezpieczeństwa dzieci, opiekunów oraz rodziców. Dzięki dobrej współpracy Państwa dzieci mogą szczęśliwie uczęszczać do żłobka.

Rekrutacja dzieci do Naszego Żłobka trwa. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej placówki (po wcześniejszym umówieniu telefonicznym) i zapisania swojej "pociechy".Kontakt:
Żłobek Samorządowy w Rzekuniu
ul. Nowa 12
07-411 Rzekuń
tel.: 29 643 24 40, kom.: 884 830 500
mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Historia dokumentu
28-08-2020 r., 09:04:38, Tomasz Majewski
  • zmiana treści.

27-08-2020 r., 15:04:07, Tomasz Majewski, archiwum
  • zmiana treści.

Poprawiony: piątek, 28 sierpnia 2020 09:04
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

Awarie sieci kanalizacji sanitarnej należy zgłaszać pod nr telefonów 994 lub 29 760 32 61.

Naszą witrynę przegląda teraz 58 gości