header image
Strona główna Prawo lokalne Informacje Konsultacje społeczne „uchwały antysmogowej”
Konsultacje społeczne „uchwały antysmogowej” PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Stanisław Godzina   
czwartek, 03 sierpnia 2017 11:26, 396 odsłon

Szanowni Państwo,
Wójt Gminy Rzekuń informuje, że Zarząd Województwa Mazowieckiego sporządził projekt uchwały Sejmiku w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa mazowieckiego ograniczeń i zakazów dotyczących eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw („uchwały antysmogowej”) i kieruje projekt do konsultacji społecznych. 
Konsultacje w tej sprawie trwają od 20 lipca do 18 sierpnia 2017 r.
Uchwała ta wprowadza bardzo wysokie restrykcje względem nowych jak i istniejących instalacji grzewczych. Zakazuje używania tradycyjnych pieców!

Projekt jest dostępny na stronie internetowej: http://www.mazovia.pl/komunikaty—konsultacje-spoleczne/konsultacje-spoleczne/art,135,konsultacje-spoleczne-uchwaly-antysmogowej.html oraz w wersji papierowej w siedzibie Departamentu Gospodarki Odpadami oraz Pozwoleń Zintegrowanych i Wodnoprawnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Kłopotowskiego 5 w Warszawie (II piętro, pokój 220) od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00–15:00.
Wszyscy zainteresowani mogą składać uwagi i wnioski do projektu uchwały:
1. w formie pisemnej na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Departament Gospodarki Odpadami oraz Pozwoleń Zintegrowanych i Wodnoprawnych, ul. ks. I. Kłopotowskiego 5, 03-718 Warszawa;
2. ustnie do protokołu;
3. za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym, na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Organem właściwym do rozpatrzenia uwag i wniosków jest Zarząd Województwa Mazowieckiego.
Ponadto, jako Wójt zostałem poproszony o zaopiniowanie wskazanej uchwały Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Na chwilę obecną przygotowywana jest negatywna opinia co do sposobu i treści zapisów tej uchwały.

Z wyrazami szacunku,
Wójt Gminy Rzekuń
Stanisław Godzina


Historia dokumentu
03-08-2017 r., 11:52:14, Emilia Bloch
  • zmiana treści.

03-08-2017 r., 11:38:36, Emilia Bloch, archiwum
  • zmiana tekstu wstępnego,
  • zmiana treści.

Poprawiony: czwartek, 03 sierpnia 2017 11:52
 

Czy wiesz, że...

W gminie Rzekuń na 100 kobiet przypada 100 mężczyzn (wg stanu na dzień 31.12.2017 r.).

Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości