header image
Strona główna Ośrodek Pomocy Społecznej Świadczenia rodzinne Zaświadczenie lekarskie do becikowego
Zaświadczenie lekarskie do becikowego PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Danuta Orzołek   
piątek, 23 października 2009 19:12, 41557 odsłon

 

 

Od 1 listopada 2009 r. kobieta, która chce otrzymać 1000 zł „becikowego”, oprócz innych dokumentów, obowiązkowo musi przedstawić zaświadczenie od lekarza, że od 10 tygodnia ciąży pozostawała pod opieką medyczną.

 

Wzór takiego zaświadczenia stanowi załącznik do rozporządzenia ministra zdrowia, które obowiązuje od 16 października. Jest w nim miejsce na pieczęć ZOZ lub praktyki lekarskiej, dane kobiety, wskazanie tygodnia ciąży, od którego kobieta pozostawała pod opieką medyczną oraz terminy udzielenia świadczeń zdrowotnych: w pierwszym, drugim i trzecim trymestrze ciąży.

Wzór zaświadczenia lekarskiego potrzebnego do wypłaty becikowego zaswiadczenie_lekarskie.pdf

O wystawienie takiego dokumentu kobieta może poprosić lekarza udzielającego jej świadczeń z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnej specjalistki lub w trakcie leczenia szpitalnego. Ważne, by były one udzielane co najmniej raz w każdym trymestrze ciąży.

 

Historia dokumentu
23-10-2009 r., 20:19:02, Danuta Orzołek
  • zmiana tekstu wstępnego,
  • zmiana treści.

23-10-2009 r., 20:17:54, Danuta Orzołek, archiwum
  • dodanie artykułu.
Poprawiony: piątek, 23 października 2009 19:19
 

Czy wiesz, że...

Pięćdziesięcioro najmłodszych czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzekuniu spędziło wakacyjny wtorek 20 sierpnia na wycieczce w Warszawie.

Dzieci odwiedziły Teatr Syrena, gdzie miały okazję zobaczyć kulisy pracy w teatrze oraz poćwiczyć swoje zdolności aktorskie. Poznały zadania twórców przedstawienia: reżysera, scenarzysty, garderobianej, kostiumologa i wielu osób, bezpośrednio zaangażowanych w realizację spektaklu. Okazało się również, że pierwsze próby aktorskie nie są łatwe, a warsztat wymaga pracy i wielu ćwiczeń.

Naszą witrynę przegląda teraz 71 gości