header image
Strona główna Ośrodek Pomocy Społecznej Przeciwdziałanie przemocy Algorytmy dla pracowników oświaty i ochrony zdrowia. Postępowanie w związku z wystąpieniem przemocy wobec dziecka i osoby dorosłej.
Algorytmy dla pracowników oświaty i ochrony zdrowia. Postępowanie w związku z wystąpieniem przemocy wobec dziecka i osoby dorosłej. PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Niebieska Linia   
środa, 29 marca 2017 12:04, 856 odsłon

Zespół ekspertów złożony z przedstawicieli wskazanych grup zawodowych oraz specjalistów w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie z organizacji Niebieska Linia oraz innych organizacji i podmiotów pracujących w tym obszarze, opracował kwestionariusz i algorytmy/procedury postępowania w związku z wystąpieniem przemocy wobec dziecka i dorosłej ofiary przemocy w rodzinie. Narzędzie do oceny ryzyka występowania przemocy w rodzinie wobec dziecka i propozycji ewentualnego reagowania jest skierowane do pracowników szkół i placówek oświatowych oraz pracowników ochrony zdrowia.

Stosowanie narzędzia ułatwi pracownikom ochrony zdrowia i oświaty podejmowanie właściwych decyzji odnośnie sposobu postępowania wobec dziecka, jak i dorosłej ofiary przemocy w rodzinie. W konsekwencji przyczyni się to do zapewnienia skuteczniejszej pomocy i bezpieczeństwa tym osobom. Zgodnie bowiem z definicją "algorytm ma przeprowadzić system z pewnego stanu początkowego do pożądanego stanu końcowego".

Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi dokumentami:

Broszury zawierają kompendium wiedzy o objawach krzywdzenia dzieci i dorosłych, procedurze „Niebieskie Karty" oraz przepisach prawnych dotyczących zadań pracowników oświaty w zakresie ochrony i bezpieczeństwa dzieci oraz pracowników ochrony zdrowia aby zweryfikować podejrzenie występowania przemocy w rodzinie wobec dzieci i osób dorosłych.

Obydwa narzędzia (dla dzieci młodszych i dla dzieci starszych) zostały przetestowane przez pracowników oświaty i pracowników ochrony zdrowia (od września 2014 do marca 2015 roku) i uzyskały ich pozytywną rekomendację. Zachęcamy do używania ich zawsze, gdy jest taka potrzeba.

 

Metryka informacji
Podmiot udostępniający:Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzekuniu
Wytworzył(a)/ odpowiada za treść:Danuta Orzołek
Wprowadził(a) do BIP:Danuta Orzołek
Data wytworzenia:29.03.2017 r. 13:27:32
Historia dokumentu
29-03-2017 r., 13:27:39, Danuta Orzołek
  • dodanie artykułu.
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

W gminie Rzekuń jest obecnie 10453 mieszkańców z czego 5234 to kobiety a 5219 mężczyźni (wg stanu na dzień 31.12.2017 r.).

Naszą witrynę przegląda teraz 83 gości