header image
Strona główna Ośrodek Pomocy Społecznej Pomoc społeczna Dożywianie dzieci w szkole i przedszkolu w roku szkolnym 2021/2022
Dożywianie dzieci w szkole i przedszkolu w roku szkolnym 2021/2022 PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Anna Wiktorska   
środa, 18 sierpnia 2021 12:02, 593 odsłon

Ośrodek Pomocy społecznej w Rzekuniu informuje, że rodziny z niskim dochodem, który nie przekracza kwoty 792,00 zł na osobę miesięcznie, co stanowi 150% sumy kwot kryterium dochodowego na osobę w rodzinie, określonego w art. 8 ust. 1 ustawy o pomocy społecznej mogą skorzystać z pomocy w formie dożywiania dla dzieci w szkole i przedszkolu w ramach wieloletniego programu rządowego „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023.

W przypadku ubiegania się o powyższą formę wsparcia należy złożyć pisemny wniosek w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzekuniu przy ul. Kolonia 1B, wymieniając w nim dzieci oraz szkoły/przedszkola, do których będą uczęszczać w nowym roku szkolnym .

Do wniosku należy dołączyć komplet dokumentów potwierdzających wysokość dochodu netto wszystkich osób pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym z miesiąca poprzedzającego miesiąc złożenia wniosku, tj. zaświadczenie od pracodawcy, odcinek renty/emerytury oraz w przypadku posiadania gospodarstwa rolnego - nakaz podatkowy za 2021 r., natomiast w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej – zaświadczenie lub oświadczenie o uzyskanym dochodzie, w zależności od rodzaju prowadzonej działalności.

W terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku pracownik socjalny przeprowadzi wywiad środowiskowy w miejscu zamieszkania wnioskodawcy. W celu ustalenia sytuacji rodzinnej, mieszkaniowej, zawodowej i zdrowotnej rodziny w toku postępowania administracyjnego pracownik socjalny może zażądać przedstawienia dodatkowych dokumentów oraz złożenia oświadczeń. Decyzja przyznająca lub odmawiająca przyznanie świadczenia wydana będzie w terminie 30 dni od dnia złożenia wniosku.

Załączniki:

Historia dokumentu
18-08-2021 r., 12:08:18, Tomasz Majewski
  • dodanie artykułu.
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...


Naszą witrynę przegląda teraz 77 gości