header image
Strona główna Ośrodek Pomocy Społecznej Ogłoszenia "Aktywny samorząd" dla osób niepełnosprawnych
"Aktywny samorząd" dla osób niepełnosprawnych PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Danuta Orzołek   
czwartek, 13 września 2012 08:36, 1501 odsłon

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrołęce informuje, że Powiat Ostrołęcki przystąpił do pilotażowego programu „Aktywny Samorząd” finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który umożliwi kontynuację dotychczasowo udzielanej pomocy finansowej osobom niepełnosprawnym w ramach programów realizowanych przez Oddział Mazowiecki PFRON.

Głównym celem programu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, zawodowym oraz dostępie do edukacji.

Realizacja programu będzie polegać na pomocy w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu, specjalistycznego sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem, urządzeń lektorskich i brajlowskich, wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, pomocy w uzyskaniu prawa jazdy, obsługi komputera, pomocy w opłacie za pobyt dziecka osoby niepełnosprawnej aktywnej zawodowo w żłobku, przedszkolu.

Druki wniosków, znajdują się na stronie internetowej www.powiatostrolecki.pl w zakładce Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie/Programy/Aktywny Samorząd.

Informacji udziela Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrołęce, ul. Szpitalna 2, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00 pok. nr 17.

Wnioski wraz z załącznikami można składać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrołęce, ul. Szpitalna 2 w terminie od 01 września 2012 r. do 30 września 2012 r.

więcej Aktywny_samorzad.pdf

Historia dokumentu
13-09-2012 r., 08:42:53, Danuta Orzołek
  • dodanie artykułu.
 

Czy wiesz, że...

Awarie sieci kanalizacji sanitarnej należy zgłaszać pod nr telefonów 994 lub 29 760 32 61.

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości