header image
Strona główna Ośrodek Pomocy Społecznej Informacje Dobry Start
Dobry Start PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Anita Sipowicz, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzekuniu   
czwartek, 27 sierpnia 2020 12:00, 140 odsłon

Od 1 lipca 2020r. można składać wnioski o jednorazowe świadczenie "Dobry Start" drogą elektroniczną, do czego zachęcamy!. Wnioski złożone drogą elektroniczną ułatwią sprawniejsze rozpatrywanie i szybsze przyznanie świadczenia osobie wnioskującej.

Przypominamy że:

  1. Świadczenie "Dobry Start" przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia.
  2. Świadczenie "Dobry Start" nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program „Dobry Start” nie obejmuje również studentów.
  3. O świadczenie "Dobry Start" ubiegać się może: rodzic, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej .
  4. Wnioski można składać od 1 lipca 2020r online przez bankowość elektroniczną oraz przez stronę Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej – empatia.mrpips.gov.pl, natomiast od 1 sierpnia w wersji papierowej w siedzibie OPS ul. Kolonia 1 B w Rzekuniu.
  5. Wniosek należy złożyć do 30 listopada.
  6. W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu 2020r., świadczenie zostanie wypłacone nie później niż do 30 września 2020 r. Natomiast w przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach OPS będzie miał maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia.
Historia dokumentu
27-08-2020 r., 12:02:46, Tomasz Majewski
  • dodanie artykułu.
Poprawiony: czwartek, 27 sierpnia 2020 12:03
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

W niedzielę 26 lipca 2020 r. odbył się odpust ku czci św. Anny w Kamiance. Ta największa impreza w naszej gminie w tym roku była trochę inna. Przede wszystkim miała charakter duchowy. Odprawiona została msza św., po której przeszła uroczysta procesja wokół kościoła. Nie zabrakło też straganów z drobnymi upominkami.

Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości