header image
Strona główna Ośrodek Pomocy Społecznej Europejski Fundusz Społeczny Rekrutacja do projektu rozpoczęta
Rekrutacja do projektu rozpoczęta PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Danuta Orzołek   
czwartek, 20 marca 2014 10:54, 1890 odsłon

 

 

 

W dniu 19 marca 2014 r. w sali konferencyjnej Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzekuniu odbyło się spotkanie informacyjne do udziału w projekcie „Aktywizacja społeczno-zawodowa osób pozostających bez pracy „Zacznijmy od nowa””, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego przez tut. Ośrodek.

Analiza dokumentacji OPS (wywiady środowiskowe) oraz wstępne rozmowy z podopiecznymi pozwoliły na dokonanie Zespołowi projektowemu wstępnej selekcji osób; zostały do nich wysłane imienne zaproszenia. Ponadto, informacja o rozpoczęciu naboru do udziału w projekcie została zamieszczona na stronie internetowej Gminy Rzekuń.

Podczas spotkania omówione zostały działania finansowane z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, które mogą ułatwić powrót na rynek pracy, a także przykłady działań projektowych skierowanych do mieszkańców Gminy Rzekuń realizowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej.

Udział w projekcie budzi naturalne obawy, ale również potrzeby i oczekiwania, uczestnicy mieli więc okazję zadać pytania i porozmawiać bezpośrednio z projektodawcami. Wszystkie osoby obecne na spotkaniu złożyły wnioski o przystąpienie do projektu, wypełniły formularze zgłoszeniowe, ankiety rekrutacyjne oraz stosowne oświadczenia.

W kolejnym etapie, postępowanie rekrutacyjne prowadzone będzie przez specjalistów: psychologa i doradcę zawodowego; za narzędzie rekrutacji posłużą rozmowy i badanie ankietowe. O zakwalifikowaniu do uczestnictwa w projekcie zadecyduje Zespół projektowy, przy współudziale w/w specjalistów. Oprócz listy osób zakwalifikowanych do uczestnictwa w projekcie, zostanie utworzona lista rezerwowa.

Metryka informacji
Podmiot udostępniający:Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzekuniu
Wytworzył(a)/ odpowiada za treść:Anna Laska
Wprowadził(a) do BIP:Danuta Orzołek
Data wytworzenia:20.03.2014 r. 09:57:59
Historia dokumentu
17-06-2014 r., 16:08:45, Tomasz Majewski
  • zmiana tekstu wstępnego.

17-06-2014 r., 16:05:19, Tomasz Majewski, archiwum
  • zmiana tekstu wstępnego.

Poprawiony: wtorek, 17 czerwca 2014 16:08
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

W związku z realizacją inwestycji pn.: "Przebudowa drogi powiatowej 2584W od dr 627 - Susk Nowy - Ławy - Ostrołęka w obszarze oddziaływania przejścia dla pieszych zlokalizowanego w km około 6+225 w miejscowości Ławy wraz z budową oświetlenia przejścia dla pieszych" nastąpi zamknięcie ul. Ławskiej. Zamknięta będzie na odcinku od ulicy Granicznej do ul. Przemysłowej.

Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości