header image
Strona główna Ośrodek Pomocy Społecznej Aktualności Mikołaj pamiętał o Rzekuniu
Mikołaj pamiętał o Rzekuniu PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Danuta Orzołek   
piątek, 21 grudnia 2018 10:01, 840 odsłon

Ponad 100 paczek trafiło w tym roku do dzieci z gmin: Rzekuń i Troszyn.

Spotkania z Mikołajem odbyły się 18 i 19 grudnia w budynku Urzędu Gminy Rzekuń.

Paczki ufundowane przez Wójta Gminy Rzekuń oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Ostrołęce wręczył Mikołaj w asyście pomocników.

- Ja wiem, że to był prawdziwy Mikołaj bo takiego łatwo jest poznać po butach. Mikołaj ma duże i dorosłe buty jak ten, który dziś przyniósł nam pełno słodyczy. Słodycze to najfajniejszy prezent jaki można dostać. Nic na świecie nie jest tak słodkie jak one – cieszyła się siedmioletnia Nina, która wraz z siostrą, czteroletnią Leną otrzymały torby wypełnione smakołykami. Paczki były tak duże, że z trudem niosły je do mamy. Jednak żadna z dziewczynek nie chciała oddać ich mamie, jak mówiły paczki są największym skarbem i dowodem pamięci Mikołaja. - W tym roku byłyśmy bardzo grzeczne i Mikołaj o nas nie zapomniał, przywiózł prezenty specjalnie dla nas.

- Spotkania z Mikołajem to duża frajda dla naszych dzieci. Bardzo mocno przezywają ten dzień. Dla nas, dla rodzin to duże wsparcie i pomoc, zwłaszcza w okresie świątecznym, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni organizatorom. To tak, jakby i do nas, dorosłych przyszedł Mikołaj – tłumaczyła pani Anna, mama czteroletniego Błażeja.

Tradycyjnie każde dziecko w zamian za prezent musiało zaśpiewać piosenkę lub powiedzieć wierszyk. Nieśmiałym podpowiadał pomocnik Mikołaja wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak.

- Cieszę się mogłem uczestniczyć w tych spotkaniach. Każdy uśmiech dziecka, radość jaką widziałem w ich oczach, na twarzach utwierdza mnie jak potrzebne są takie przedsięwzięcia – zaznaczył Wójt. Na pewno pamięć radosnych twarzy dzieci pomoże rozświetlić te najkrótsze dni w roku – dodał. Spotkania z Mikołajem wnoszą wiele wartości – jak pamięć, przyjaźń i zaufanie w życie tutejszej społeczności.

W tegorocznym spotkaniu uczestniczył Andrzej Pieńkowski, przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rzekuniu. Mikołajowi pomagały asystentki rodziny: Milena Ścibek oraz Magdalena Choroszewska z OPS w Rzekuniu.

Poprawiony: piątek, 21 grudnia 2018 14:34
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

W niedzielę 26 lipca 2020 r. odbył się odpust ku czci św. Anny w Kamiance. Ta największa impreza w naszej gminie w tym roku była trochę inna. Przede wszystkim miała charakter duchowy. Odprawiona została msza św., po której przeszła uroczysta procesja wokół kościoła. Nie zabrakło też straganów z drobnymi upominkami.

Naszą witrynę przegląda teraz 83 gości