header image
Strona główna Ośrodek Pomocy Społecznej Aktualności Od lipca rusza nowy rządowy program „Dobry start”
Od lipca rusza nowy rządowy program „Dobry start” PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Danuta Orzołek   
piątek, 08 czerwca 2018 12:57, 1483 odsłon

Od 1 lipca 2018 r. rusza nowy program rządowy „Dobry start” w formie jednorazowego świadczenia pieniężnego alt w wysokości 300 zł na każde uczące się dziecko. Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia. Rodzina może liczyć na wsparcie niezależnie od posiadanego dochodu. Pierwszym rokiem realizacji Programu jest rok 2018 i obejmie uczniów rozpoczynających rok szkolny 2018/2019.


Wnioski o wypłatę świadczenia dobry start będzie można składać w formie:

  • elektronicznej - już od 1 lipca 2018 r. do 30 listopada 2018 r. za pomocą portalu Emp@tia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a także banków krajowych oraz spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych świadczących usługi składania drogą elektroniczną wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego,
  • tradycyjnej (papierowej) - od 1 sierpnia 2018 r. do 30 listopada 2018 r. przyjmowane będą wnioski składane drogą tradycyjną w Dziale Realizacji Świadczeń Społecznych OPS w Rzekuniu przy ul. Kolonia 1B w godzinach pracy Ośrodka: poniedziałek, środa, czwartek 7.45-15.45, wtorek – 7.45-17.00, piątek 7.45-14.30.

Wnioski złożone po upływie w/w terminu, pozostawia się bez rozpatrzenia.

W przypadku złożenia prawidłowo wypełnionego i kompletnego wniosku w okresie lipiec-sierpień, rozpatrzenie wniosku i wypłata świadczenia dobry start nastąpi nie później niż do końca września danego roku. W przypadku wniosków składanych w późniejszym terminie, rozpatrzenie wniosku i wypłata świadczenia nastąpi w terminie do dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku. Ostatnim terminem złożenia wniosku jest miesiąc listopad.

Przyznanie świadczenia dobry start nie wymaga wydania decyzji. W przypadku podania adresu poczty elektronicznej Ośrodek prześle Wnioskodawcy informację o przyznaniu świadczenia.

Odmowa przyznania świadczenia kończy się wydaniem decyzji administracyjnej.

Wzór wniosku wraz z załącznikiem do wniosku o ustalenie prawa do świadczenia dobry start są dostępne na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz w załącznikach:

Zanim złożysz wniosek elektroniczny zapoznaj się z przysługującymi prawami w zakresie ochrony danych osobowych RODO:


Od 1 lipca drogą elektroniczną a od 1 sierpnia drogą tradycyjną w Dziale Realizacji Świadczeń Społecznych OPS Rzekuń będzie można również składać wnioski o świadczenie wychowawcze z Programu „Rodzina 500+”, świadczenia rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego.

W trosce o Państwa wygodę i usprawnienie obsługi, zachęcamy do składania wniosków drogą elektroniczną już od lipca. Prosimy o uważne i kompletne wypełnienie wniosku, co znacznie skróci czas oczekiwania na jego rozpatrzenie.

Poprawiony: piątek, 08 czerwca 2018 13:07
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

W niedzielę 26 lipca 2020 r. odbył się odpust ku czci św. Anny w Kamiance. Ta największa impreza w naszej gminie w tym roku była trochę inna. Przede wszystkim miała charakter duchowy. Odprawiona została msza św., po której przeszła uroczysta procesja wokół kościoła. Nie zabrakło też straganów z drobnymi upominkami.

Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości