header image
Strona główna Ośrodek Pomocy Społecznej Fundusz alimentacyjny 2022/2023
Fundusz alimentacyjny 2022/2023 PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Łucja Łada   
czwartek, 21 lipca 2022 13:20, 153 odsłon

Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniodawcy są przyjmowane od dnia 1 sierpnia danego roku, a w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną - od dnia 1 lipca danego roku.

Wzory wniosków oraz załączników do wniosku są dostępne na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.
Wniosek o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego należy złożyć do organu właściwego ze względu na miejsce zamieszkania wnioskodawcy. Można go złożyć drogą online za pośrednictwem Portalu Informacyjno-Usługowego
 Emp@tia lub w tradycyjnej formie papierowej w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalanie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik następuje do dnia 31 października.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 września do dnia 30 września danego roku, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata przysługujących świadczeń z funduszu alimentacyjnego następuje do dnia 30 listopada tego roku.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 grudnia danego roku do dnia 31 stycznia następnego roku, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata przysługujących świadczeń z funduszu alimentacyjnego następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.

 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

Uprzejmie informujemy Mieszkańców i interesantów, że w dniu 22 grudnia 2021 roku (środa) stanowiska do spraw podatków Referatu Finansowego będą czynne do godziny 13:00, ze względu na sytuację kadrową. Informujemy również, że wnioski oraz deklaracje podatkowe i informacje podatkowe będzie można złożyć na biurze podawczym.

Naszą witrynę przegląda teraz 130 gości