W związku z sezonem zimowym oraz falą zimowych mrozów Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzekuniu zwraca się z apelem o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby bezdomne przebywające w przestrzeni publicznej i w miejscach niemieszkalnych, jak i osoby ze względu na wiek, choroby, niepełnosprawność, czy różne sytuacje losowe – nie poradzą sobie ze skutkami mrozów.

Ludzie ci mogą być dotknięci różnymi zagrożeniami życia i zdrowia. Niejednokrotnie nie są w stanie samodzielnie zabezpieczyć się przed skutkami zimy.

Bardzo prosimy o reakcję nawet wtedy gdy, widzimy na ulicy, w rowie, czy gdzieś pod drzewem siedzące lub leżące osoby, będące pod wpływem alkoholu. Niestety, to one są przede wszystkim ofiarami mrozów. Wszystkie krajowe przypadki śmierci osób z powodu wychłodzenia organizmu to wyłącznie osoby pijane, w tym młode i zdrowe.

Prosimy o wrażliwość na sytuacje zagrażające zdrowiu lub życiu osób narażonych na działania niskich temperatur, a wymagających wsparcia oraz informowanie o takich sytuacjach pracowników tutejszego Ośrodku Pomocy Społecznej w Rzekuniu, ul. Kolonia 1B lub dzwoniąc na numer 29 643 20 80, a także funkcjonariuszy Policji tel. 47 704 14 24 (Dyżurny Komendy Miejskiej policji w Ostrołęce); dzielnicowi: asp. Sławomir Matlak 696 497 159, st. asp. Janusz Kośnik 696 497 168.

Osoby bezdomne mają możliwość skorzystania ze Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn na Ławach, ul. Przemysłowa 1 tel. 29 760 60 18 .

Schronisko dla osób bezdomnych zapewnia całodobowe, tymczasowe schronienie oraz usługi ukierunkowane na wzmacnianie aktywności społecznej, wyjście z bezdomności
i uzyskanie samodzielności życiowej natomiast noclegownia zapewnia schronienie świadcząc pomoc w postaci miejsca noclegowego, w ramach której umożliwia spędzenie nocy
w warunkach gwarantujących ochronę życia i zdrowia. Zachęcamy do skorzystania z tej formy pomocy osoby pozbawione schronienia.

  • Czas wytworzenia: 16-07-24 04:58
  • Czas udostępnienia: 16-07-24 04:58

Historia zmian

Funkcje Biuletynu informacji Publicznej kontrolowane są przez pakiet rozszerzeń JooBIP 0.11.2