header image
Strona główna Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny Aktualności Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny
Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Danuta Orzołek   
czwartek, 03 stycznia 2019 11:59, 2105 odsłon

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Posiadacze KDR mają możliwość tańszego korzystania z oferty podmiotów m.in. z branży spożywczej, paliwowej, bankowej czy rekreacyjnej. KDR wspiera budżety rodzin wielodzietnych oraz ułatwia dostęp do dóbr i usług.

Od 1 stycznia 2019 r. o przyznanie Karty Dużej Rodziny mogą ubiegać się nie tylko członkowie rodzin, w których w chwili składania wniosku co najmniej troje dzieci spełnia warunki ustawy, ale również rodzice i małżonkowie rodziców, którzy mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci, bez względu na wiek tych dzieci w chwili składania wniosku.

Karta jest przyznawana niezależnie od dochodu w rodzinie.

Aby otrzymać Kartę Dużej Rodziny należy złożyć wniosek. Druki wniosku dostępne są w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzekuniu oraz można je pobrać. Wniosek można również złożyć elektronicznie, za pośrednictwem Platformy Informacyjno-Usługowej Emp@tia (empatia.mpips.gov.pl).

Wydanie Karty Dużej Rodziny jest bezpłatne, chyba że posiada się już jedną formę karty a składa wniosek o dodatkową formę, wówczas należy ponieść opłatę 9,21 zł (jeśli wystąpiono z wnioskiem o przyznanie tradycyjnej Karty Dużej Rodziny do dnia 31 grudnia 2017 r., osoba jest zwolniona z tej opłaty w przypadku gdy złoży wniosek o przyznanie karty elektronicznej do 31 grudnia 2019 r.). Duplikat Karty Dużej Rodziny, wydawany w przypadku zgubienia bądź kradzieży Karty kosztuje 9,40 zł.

Link do mapy z partnerami KDR oraz opisem zniżek: https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu/kdr

Więcej informacji – https://www.gov.pl/web/rodzina/karta-duzej-rodziny-ogolne


Załączniki:
Metryka informacji
Podmiot udostępniający:Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzekuniu
Wytworzył(a)/ odpowiada za treść:Danuta Orzołek
Wprowadził(a) do BIP:Danuta Orzołek
Data wytworzenia:03.01.2019 r. 11:30:46
Historia dokumentu
15-03-2023 r., 14:30:05, Tomasz Majewski
  • zmiana treści.

02-12-2022 r., 11:24:27, Tomasz Majewski, archiwum
  • zmiana treści.

Poprawiony: środa, 15 marca 2023 15:30
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...


Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości