header image
Strona główna Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny Aktualności Karta Dużej Rodziny w wersji elektronicznej
Karta Dużej Rodziny w wersji elektronicznej PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Danuta Orzołek   
wtorek, 03 lipca 2018 14:42, 1433 odsłon

Od 1 stycznia 2018 r. Karta Dużej Rodziny (KDR) jest dostępna w wersji elektronicznej. Rodziny wielodzietne mogą korzystać z KDR w formie aplikacji altna urządzeniach mobilnych. W obiegu pozostaje również plastikowy nośnik.

Z myślą o upowszechnieniu informacji o systemie ulg i zniżek dla rodzin wielodzietnych powstała Mobilna Karta Dużej Rodziny, która jest wsparciem dla rodzin 3+ w dotarciu do interesujących rabatów dzięki funkcji geolokalizacji. Przedsiębiorcom natomiast pozwala dotrzeć do rodzin wielodzietnych z ciekawymi ofertami, jak również zachęcenie firm do włączenia się do programu Karty Dużej Rodziny.

Jak otrzymać mKDR?

Aby otrzymać Kartę Dużej Rodziny, wystarczy złożyć wniosek o jej wydanie osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej w Rzekuniu pok. nr 6 lub za pośrednictwem portalu Emp@tia . We wniosku o wydanie Karty Dużej Rodziny w wybranej przez siebie formie – w tym przypadku elektronicznej – należy podać m.in.: imię i nazwisko, PESEL i datę urodzenia wnioskodawcy, jak również te same dane osoby, dla której wnioskuje się o Kartę we wskazanej formie.

Dostęp do aplikacji umożliwiającej wizualizację Karty Dużej Rodziny jest uzależniony od wymogu podania numeru telefonu i adresu poczty elektronicznej. Dane te są konieczne do założenia konta i jego aktywacji umożliwiającej wizualizację Karty na urządzeniu mobilnym.

We wniosku można równocześnie określić poprzez zaznaczenie odpowiedniego pola, czy mKDR ma być dostępna na urządzeniu mobilnym osoby, dla której o jej wydanie się wnioskuje, czy też wyłącznie na urządzeniu mobilnym rodzica. Taką możliwość może mieć sam wnioskodawca albo jego małżonek.

Aplikacja umożliwia korzystanie z Karty Dużej Rodziny maksymalnie po 24 godzinach od jej przyznania bez konieczności oczekiwania na wydruk plastikowego nośnika. Plastikowa karta pozostanie jednak w dalszym ciągu w obiegu.

Za sprawą aplikacji łatwiej wyszukać interesujące zniżki oraz informacje o nowych ofertach. Umożliwia wyszukiwanie partnerów KDR według kategorii, lokalizacji i frazy. Funkcja geolokalizacji, w którą wyposażona jest mKDR, ułatwi wyszukiwanie partnerów udzielających zniżek w okolicy przebywania użytkownika aplikacji.

Rodzic będzie mógł posiadać na swoim smartfonie lub tablecie Karty swoich dzieci oraz małżonka.

Posiadacz plastikowej Karty Dużej Rodziny chcąc uzyskać dostęp do elektronicznej formy Karty, konieczne powinien zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej i wypełnić wniosek w formie papierowej o przyznanie elektronicznej formy Karty.

Instrukcja_obslugi_aplikacji_mobilnej_MKDR.pdf

Metryka informacji
Podmiot udostępniający:Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzekuniu
Wytworzył(a)/ odpowiada za treść:Danuta Orzołek
Wprowadził(a) do BIP:Danuta Orzołek
Data wytworzenia:03.07.2018 r. 14:51:09
Historia dokumentu
03-07-2018 r., 14:51:21, Danuta Orzołek
  • dodanie artykułu.
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

Szanowni Państwo,

Powiat Ostrołęcki przystąpił do opracowania Planu Rozwoju Lokalnego Powiatu Ostrołęckiego na lata 2021-2024. W związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, w ramach konsultacji społecznych.

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości