header image
Strona główna Nasi artyści Cecylia Kamińska, Rzekuń
Cecylia Kamińska, Rzekuń PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Tomasz Majewski   
poniedziałek, 09 maja 2011 15:29, 3959 odsłon

Nazywam się Cecylia Kamińska. Jestem rodowitą Rzekunianką.

Serdecznie wspominam Rzekuń mojego dzieciństwa-czule myślę o ludziach, których pamiętam z tamtego okresu i domach, których już nie ma. Moja przygoda z haftem rozpoczęła się w szkole podstawowej.

W dorosłym życiu nastąpił dalszy rozwój moich zainteresowań. Wyszywałam muliną, kordonkiem. Próbowałam wielu wzorów i metod haftu. W latach osiemdziesiątych pracowałam w Ośrodku Nowoczesnej Gospodyni w Rzekuniu. W ramach prowadzonych zajęć organizowałam kursy "Kroju i szycia", "Racjonalnego żywienia" prowadzonych przez instruktorów z tego zakresu oraz szereg różnych pokazów i spotkań okolicznościowych z ciekawymi ludźmi. Po przejściu na emeryturę zainteresowałam się haftem krzyżykowym. Poniżej przedstawiam niektóre z moich prac. Myślę, że mogą być one inspiracją dla innych kobiet. Na spotkanie organizowane przez UG w Rzekuniu poszłam z myślą poznania ciekawych ludzi oraz nauczenia się czegoś nowego.

Wybrane prace:

Poprawiony: poniedziałek, 09 maja 2011 15:34
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

Uprzejmie informujemy mieszkańców i interesantów, że w dniu 7 stycznia 2022 roku (piątek) Urząd Gminy w Rzekuniu będzie nieczynny. Dzień ten został wprowadzony Zarządzeniem Nr 146/2021 Wójta Gminy Rzekuń z dnia 20 grudnia 2021 roku dla pracowników Urzędu Gminy w Rzekuniu jako dzień wolny od pracy, w zamian za święto ustawowo wolne przypadające w sobotę 1 stycznia 2022 roku.

Naszą witrynę przegląda teraz 350 gości