header image
Strona główna Nasi artyści Edyta Morawska
Edyta Morawska PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Edyta Morawska   
środa, 20 kwietnia 2011 13:01, 5870 odsłon

Jestem nauczycielką w Szkole Podstawowej im. Gen. Józefa Bema w Rzekuniu. Prowadzę zajęcia rewalidacyjno wychowawcze oraz lekcje wychowania fizycznego. Ukończyłam Uniwersytet Warmińsko Mazurski na Wydziale Pedagogiki i Wychowania Artystycznego. Z Rzekuniem związana jestem od 9 lat. W ramach dodatkowych zajęć w 2009 roku założyłam koło artystyczne. Zajęcia mają na celu poznanie różnych technik rękodzieła oraz wzbogacenie kontaktu ze sztuką. Ideą spotkań jest rozwijanie twórczej inicjatywy uczennic, pomysłowości, a przede wszystkim wiary we własne możliwości. Wraz z uczennicami zaadaptowałyśmy puste pomieszczenie znajdujące się w piwnicy szkoły. Stworzyłyśmy własną pracownię, w której spotykamy się raz w tygodniu. Po opanowaniu podstaw szydełkowania uczennice zaczęły robić chusty, opaski na głowę, czapki, bluzki, ozdoby choinkowe, a także biżuterię: kolczyki, pierścionki, bransoletki, broszki w motywach kwiatów. Zajmujemy się również układaniem bukietów z suchych kwiatów, lepieniem z gliny oraz fotografią.

Po rozpoczęciu pracy w Szkole Podstawowej w Rzekuniu poznałam pracującą w sąsiedniej placówce Panią Aldonę Stepnowską, która wzbudziła we mnie pasję do robótek ręcznych. To właśnie Jej zawdzięczam to co w tej chwili "tworzę" i przekazuję moim uczennicom. Mam nadzieję, że chociaż jedna z nich tak jak MY zarazi się tą pasją na całe życie. Możliwość tworzenia daje wiele radości i satysfakcji. Naszym nadrzędnym obowiązkiem jest przekazywanie dziedzictwa kulturowego następnym pokoleniom. Powinniśmy dążyć do tego, żeby szybki rozwój i postęp cywilizacji elektroniczno-informatycznej nie zepchnął na drugi plan lub całkowicie nie zniszczył tradycji, stąd tak wielka potrzeba i konieczność pielęgnowania dziedzictwa kulturowego. Dorastający młody człowiek żyje w świecie ustawicznych przewartościowań, w świecie zagrożenia ekologicznego, chaosu w dziedzinie piękna i nasilających się chorób cywilizacji, dlatego też nie możemy dopuścić do utraty własnej tożsamości.

 


Wybrane prace:

Poprawiony: piątek, 16 grudnia 2011 09:49
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

Szanowni Mieszkańcy,

Uprzejmie informujemy, że w dniu 6 września 2022 r. Urząd Stanu Cywilnego w Rzekuniu będzie czynny do godziny 15.00. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości