header image
Strona główna Koronawirus, COVID-19 Komunikat
Komunikat PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Bartosz Podolak, Wójt Gminy Rzekuń   
czwartek, 25 marca 2021 16:39, 147 odsłon

Szanowni Państwo,

w związku z informacją przekazaną na konferencji prasowej w dniu 25.03.2021 r. przez Ministra Zdrowia o wprowadzeniu nowych obostrzeń sanitarnych dla całego kraju, w związku z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19, uprzejmie informujemy, że zamknięte zostaną żłobek i przedszkola zlokalizowane na terenie gminy Rzekuń.

Zgodnie z zaleceniami placówki będą nieczynne od najbliższej soboty 27 marca 2021 r. do 9 kwietnia 2021 r.

W tym okresie opieka w żłobku i przedszkolach będzie zorganizowana jedynie dla dzieci, których rodzice wykonują zawód medyczny i służb porządkowych, tak aby mieli możliwość pracy w szpitalach i wykonywania obowiązków mających na celu pomoc osobom potrzebującym. Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze będą miały zapewnione dzieci:
- żołnierzy,
- policjantów,
- funkcjonariuszy straży pożarnej,
- lekarzy i personelu medycznego.

Rodzice wykonujący powyższe zawody, którzy nie są w stanie zapewnić opieki swoim dzieciom w wieku do 3 lat oraz w wieku przedszkolnym, proszeni są o zgłaszanie się do dyrektorów placówek oświatowych. Dołożymy wszelkich starań aby Państwa pociechy czuły się w naszych jednostkach edukacyjnych bezpiecznie.

W trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, przypominamy, że szczególne znaczenie w obecnej fazie pandemii ma stosowanie się do zaleceń i wytycznych służb sanitarnych. Nośmy maseczki, dezynfekujmy ręce oraz zachowujmy odpowiedni dystans. Rozwaga i ostrożność mogą uchronić nas nie tylko przed koronawirusem, ale również przed masowymi zachorowaniami na grypę i infekcje grypopochodne.

Kolejne informacje będą podawane wraz z zachodzącymi zmianami.


Poprawiony: czwartek, 25 marca 2021 16:44
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...


Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości