header image
Strona główna Inwestycje Półmilionowa dotacja na przebudowę Czarnej Dróżki podpisana!
Półmilionowa dotacja na przebudowę Czarnej Dróżki podpisana! PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Marlena Kowalczyk   
poniedziałek, 12 września 2022 09:03, 53 odsłon


Nasz samorząd pozyskał kolejną dotację na rewitalizację Alei Armii Krajowej, tzw. Czarnej Dróżki. Plan inwestycyjny jest sumiennie realizowany! Umowa na 500 000 złotych dotacji z budżetu Województwa Mazowieckiego na realizację Czarnej Dróżki została już podpisana.

Czarna Dróżka jest marzeniem wielu mieszkańców naszej gminy, jak i społeczności z okolicznych miejscowości. Jest łącznikiem Rzekunia z Osiedlem Stacja gdzie obecnie powstaje Multicentrum. Nasza inwestycja stanie się wyjątkowym miejscem dla spacerowiczów, w którym będzie można zaznać ciszy i spokoju na łonie natury. Dzięki dofinansowaniu będziemy mogli wykonać ścieżkę z nową nawierzchnią, zasadzić ozdobne drzewa i krzewy oraz zamontować ławeczki, a to wszystko w starodawnym klimacie z elementami nawiązującymi do tradycji kolejnictwa m.in. drezyną i semaforami.

Bardzo się cieszę, że ten projekt został tak pozytywnie przyjęty przez władze Województwa Mazowieckiego. Dziękuję serdecznie za zrozumienie i tak duże wsparcie finansowe dla Gminy Rzekuń. Już niedługo będziemy mogli obserwować, jak postępują prace związane z realizacją powyższego projektu - mówi Bartosz Podolak, wójt Gminy Rzekuń. 

Poprawiony: poniedziałek, 12 września 2022 09:11
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

W związku z realizacją inwestycji pn.: "Przebudowa drogi powiatowej 2584W od dr 627 - Susk Nowy - Ławy - Ostrołęka w obszarze oddziaływania przejścia dla pieszych zlokalizowanego w km około 6+225 w miejscowości Ławy wraz z budową oświetlenia przejścia dla pieszych" nastąpi zamknięcie ul. Ławskiej. Zamknięta będzie na odcinku od ulicy Granicznej do ul. Przemysłowej.

Naszą witrynę przegląda teraz 252 gości