header image
Strona główna Inwestycje Dobiega końca przebudowa budynku OSP w Kamiance
Dobiega końca przebudowa budynku OSP w Kamiance PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Marlena Kowalczyk   
piątek, 05 sierpnia 2022 08:27, 64 odsłon

Prace związane z przebudową budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamiance dobiegają końca. Strażnica staje się nowoczesnym obiektem z nowym wyglądem i funkcjonalnością. Realizacja inwestycji przede wszystkim podniesie komfort pracy strażaków i ograniczy zapotrzebowanie na energię cieplną i elektryczną, co przełoży się na obniżenie kosztów utrzymania budynku.

Roboty objęły budowę instalacji ze zbiornikiem gazu o pojemności 2700 l naziemnym, przebudowę łazienki, która została dostosowana do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Ponadto wykonano termomodernizację strażnicy polegającą na ociepleniu ścian fundamentowych, ścian zewnętrznych i stropu, wymianie drzwi, okien, a także instalacji ogrzewania. Nie zabrakło też odnowienia pomieszczeń, wymiany instalacji elektrycznej i sanitarnej, posadzek, orynnowania czy elewacji. Wartość zadania opiewa na kwotę 1 436 714, 55 zł.

Samorząd otrzymał na realizację tej inwestycji dofinansowanie w ramach projektu nr RPMA.04.02.00-14.I252/20 pt.: „Termomodernizacja budynków OSP Borawe, Kamianka i Rzekuń oraz Szkoły Podstawowej w miejscowości Ołdaki na terenie Gminy Rzekuń” w wysokości 2 071 942,06 zł. Przebudową budynku OSP w Kamiance zajęła się firma A&M Development z Ząbek, która została wyłoniona w wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego.


Poprawiony: piątek, 05 sierpnia 2022 08:46
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

Wójt Gminy Rzekuń zaprasza do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych odnośnie "Rozbudowy drogi powiatowej nr 2568W Goworowo-Tomasze-Rzekuń". Konsultacje odbędą się w środę 23 marca br. w Urzędzie Gminy w Rzekuniu, od godz. 15.00.

{BIP-14037-Koncepcja_Daniszewo.pdf}

Naszą witrynę przegląda teraz 88 gości