header image
Strona główna Inwestycje Dzienny Dom Senior+ w Rzekuniu wzbogacił się o nowy sprzęt do rehabilitacji dzięki grantowi od PSE
Dzienny Dom Senior+ w Rzekuniu wzbogacił się o nowy sprzęt do rehabilitacji dzięki grantowi od PSE PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Marlena Kowalczyk   
środa, 23 grudnia 2020 15:44, 160 odsłon

Dzienny Dom Senior+ w Rzekuniu został wyposażony w profesjonalne urządzenia do magnetoterapii oraz lampy sollux. Zakup aparatów był możliwy dzięki grantowi otrzymanemu od Polskich Sieci Elektroenergetycznych w ramach konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie”. Samorząd gminy otrzymał w ramach inicjatywy 20 tys. zł.

Zakupiony sprzęt pozwoli na wsparcie seniorów w ich codziennej rehabilitacji. Aparaty do magnetoterapii stosowane są w leczeniu dolegliwości bólowych, zmian skórnych oraz w przypadkach zaburzenia krążenia. Magnetoterapia jest bardzo pomocna w uśmierzaniu objawów chorobowych związanych ze zwyrodnieniami stawów, reumatoidalnym zapaleniem stawów, infekcjami bakteryjnymi skóry i tkanek miękkich, a także migrenach czy zaburzeniach czynności nerwów czaszkowych i obwodowych.

- Dzienny Dom Senior + wzbogacił się o dwa urządzenia do magnetoterapii. Jedno wyposażone jest w aplikator szpulowy o średnicy 35 cm, który może mieć zastosowanie w rehabilitacji kończyn dolnych i górnych. Zestaw wyposażony jest również w specjalny stolik. Drugie urządzenie natomiast posiada aplikator szpulowy o średnicy 60 cm oraz specjalną leżankę. Dzięki temu terapia może być przeprowadzana na całym ciele w wygodnej pozycji. Bardzo się cieszę, że będziemy w stanie zapewnić podstawową i bezpłatną opiekę rehabilitacyjną seniorom z gminy Rzekuń, co zdecydowanie poprawi ich zdrowie i komfort życia - wyjaśnia  Bartosz Podolak, wójt gminy Rzekuń.

Z kolei zakupione w ramach projektu lampy sollux przeznaczone są do stosowania w zabiegach ciepło-leczniczych. Efekt ogrzania skóry wywołuje odczyny ogólne, korzystnie wpływające na leczenie miejscowe w termoterapii płytkiej i głębokiej.

Konkurs "WzMOCnij swoje otoczenie" to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych - krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem jest wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i  kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu, a wszystko po to, aby promować inicjatywy społeczne, które zostawią po sobie pozytywny i długotrwały ślad.

Więcej informacji o działalności PSE można znaleźć na stronie www.wzmocnijotoczenie.pl.Poprawiony: środa, 23 grudnia 2020 16:01
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

Szanowni Państwo,

Powiat Ostrołęcki przystąpił do opracowania Planu Rozwoju Lokalnego Powiatu Ostrołęckiego na lata 2021-2024. W związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, w ramach konsultacji społecznych.

Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości