header image
Strona główna Inwestycje Magnetoterapia w gminie Rzekuń dzięki grantowi od PSE
Magnetoterapia w gminie Rzekuń dzięki grantowi od PSE PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Marlena Kowalczyk   
piątek, 18 grudnia 2020 15:21, 121 odsłon

Gmina Rzekuń już po raz drugi została laureatem programu "WzMOCnij swoje otoczenie" organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. W II edycji programu samorząd postanowił wesprzeć swoich seniorów w codziennej rehabilitacji. Przekazany przez PSE grant pozwoli na zakup dwóch urządzeń do magnetoterapii i lampy sollux. Aparaty te stosowane są w leczeniu dolegliwości bólowych, zmian skórnych oraz w przypadkach zaburzenia krążenia.

- Bardzo się cieszę, że po raz kolejny pozyskaliśmy grant w wysokości 20 tys. zł w programie "WzMOCnij swoje otoczenie". Dzięki projektowi podopieczni dziennego domu seniora będą mieli zapewnioną podstawową opiekę rehabilitacyjną, a co za tym idzie poprawi się ich zdrowie i komfort życia. To szczególnie ważne w trudnym czasie pandemii - powiedział Bartosz Podolak, wójt gminy Rzekuń.

Program "WzMOCnij swoje otoczenie" to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych - krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, zwiększeniem bezpieczeństwa mieszkańców w warunkach pandemii koronawirusa oraz pomoc w dostosowaniu sposobu działania i narzędzi pracy do obowiązujących obostrzeń sanitarnych w gminach, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa.

Szczegółowe informacje o programie "WzMOCnij swoje otoczenie" można znaleźć na stronie internetowej programu pod adresem: www.wzmocnijotoczenie.pl

Poprawiony: piątek, 18 grudnia 2020 15:27
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...


Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości