header image
Strona główna Inwestycje Gmina Rzekuń inwestuje w rozwój nowych technologii
Gmina Rzekuń inwestuje w rozwój nowych technologii PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Marlena Kowalczyk   
poniedziałek, 24 sierpnia 2020 12:45, 136 odsłon

Obecnie budowana jest kanalizacja światłowodowa na odcinku ulic Kościuszki i Szkolnej oraz na całej długości Słowackiego i Nowej w Rzekuniu - w sumie ok. 1 km. Infrastruktura będzie mogła być udostępniana dostawcom oferującym usługi internetowe, telewizję lub telefonię. Głównym celem jest połączenie urzędu gminy z domem dziennego pobytu, szkołą, żłobkiem i przedszkolem samorządowym w Rzekuniu.

Internet światłowodowy to dostęp do technologii bez żadnych ograniczeń.

Realizowana inwestycja w niedalekiej przyszłości stworzy mieszkańcom możliwość korzystania z form rozrywki udostępnianych na całym świecie, w tym: telewizji w wysokiej rozdzielczości na żywo, wideo na żądanie, platform multimedialnych i wiele nowych, które dopiero poznamy. Będzie dużym ułatwieniem w dokonywaniu opłat z wykorzystaniem bankowości elektronicznej, załatwianiu spraw urzędowych, czy zakupów on-line. To także szansa dla rozwoju lokalnych przedsiębiorstw, szczególnie prowadzących swoją działalność w sieci.

Kanalizacja światłowodowa to nie tylko nowe możliwości technologiczne dla mieszkańców, ale również ukłon w stronę upiększania przestrzeni publicznej. Dzięki umieszczaniu infrastruktury pod ziemią - zamiast na szpecących słupach betonowych - społeczność może cieszyć się estetyką otoczenia i wyjątkowym, naturalnym krajobrazem.

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2020 12:59
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

Wójt Gminy Rzekuń zaprasza do udziału w konkursie "Najładniejsza posesja gminy Rzekuń w 2020 roku".

W inicjatywie mogą wziąć udział wszyscy właściciele prywatnych posesji z terenu gminy Rzekuń oraz użytkownicy posiadający prawo do dysponowania nieruchomością. Konkurs będzie trwał od 30 czerwca 2020 r. do 31 lipca 2020 r. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, którzy z pasją dbają o swoje ogrody i najbliższe otoczenie.

Naszą witrynę przegląda teraz 61 gości