header image
Strona główna Inwestycje W Susku Nowym powstał Klub Senior+
W Susku Nowym powstał Klub Senior+ PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Marlena Kowalczyk   
poniedziałek, 24 lutego 2020 15:34, 233 odsłon

Klub „Senior+” w Susku Nowym już wkrótce rozpocznie swoją działalność. Miejsce spotkań dla osób starszych powstało w części pomieszczeń świetlicy wiejskiej.

W ramach inwestycji w niektórych pomieszczeniach świetlicy zostały przeprowadzone roboty rozbiórkowe oraz wymienione posadzki wewnętrzne. Docieplono m.in. strop nad salą ogólnodostępną, a także wykonano podwieszane sufity. Łazienki zostały przebudowane i wyremontowane, a pozostałe pomieszczenia wytynkowane i pomalowane. Wymieniono stolarkę wewnętrzną i zewnętrzną, wyremontowano też schody, podesty i pochylnie.

W ramach zadania zainstalowano również wentylację, instalację elektryczną z wyłączeniem instalacji okablowania strukturalnego. Ponadto zakupiono i zamontowano wyposażenie wewnętrzne klubu.

Dzięki zrealizowanej inwestycji osoby starsze z gminy Rzekuń wkrótce będą mogły otrzymywać pomoc i podejmować działania zmierzające do poprawy jakości ich życia. Seniorzy będą nabywać umiejętności organizacji czasu wolnego, odkrywać i rozwijać zainteresowania, poszerzać i zdobywać wiedzę oraz zaspokajać potrzeby kulturalne czy towarzyskie.

Gmina Rzekuń na przebudowę i remont świetlicy wiejskiej na potrzeby utworzenia Klubu "Senior+‘’ w Susku Nowym otrzymała dofinansowanie w kwocie 150 000,00 zł w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” edycja 2019 w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Koszt całej inwestycji to ok. 450 000,00 zł.

 

Poprawiony: poniedziałek, 24 lutego 2020 16:12
 

Czy wiesz, że...

W gminie Rzekuń jest obecnie 10453 mieszkańców z czego 5234 to kobiety a 5219 mężczyźni (wg stanu na dzień 31.12.2017 r.).

Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości