header image
Strona główna Inwestycje Zakończyła się termomodernizacja budynku remizo-świetlicy w miejscowości Zabiele
Zakończyła się termomodernizacja budynku remizo-świetlicy w miejscowości Zabiele PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Marlena Kowalczyk   
piątek, 27 grudnia 2019 12:30, 341 odsłon

Pod koniec 2019 roku na terenie gminy Rzekuń została zrealizowana inwestycja pn. "Termomodernizacja remizo-świetlicy w Zabielu wraz z zagospodarowaniem terenu". W ramach zadania m.in. ocieplono budynek oraz wymieniono poszycie dachu w zakresie wykonania podbitki okapów z PCV.

Roboty nie obejmowały natomiast kompleksowego remontu konstrukcji i poszycia dachowego, które zostały już wymienione w I etapie przebudowy obiektu.

Ponadto wykonano docieplenie wszystkich ścian zewnętrznych budynku remizo-świetlicy, częściowo wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, wymieniono  parapety wewnętrzne i zewnętrzne, zmodyfikowano ocieplenie poddasza, a także wyremontowano schody (podesty zewnętrzne). Obecna elewacja budynku w kolorach szarości i czerwieni nawiązuje do barw przewodnich zarezerwowanych dla działalności remizy strażackiej.

Wykonawcą zadania była firma Usługi Remontowo-Budowlane "Arbud" Arkadiusz Kaszuba z Pułtuska. Wartość robót wyniosła 287,000,00 zł. Termomodernizację remizo - świetlicy w Zabielu dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie pożyczki w kwocie 210,989,14 zł.


Poprawiony: środa, 22 stycznia 2020 15:17
 

Czy wiesz, że...

W gminie Rzekuń jest obecnie 10453 mieszkańców z czego 5234 to kobiety a 5219 mężczyźni (wg stanu na dzień 31.12.2017 r.).

Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości