header image
Strona główna Inwestycje Miejsce integracji i lokalnej aktywności w Rozworach
Miejsce integracji i lokalnej aktywności w Rozworach PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Marlena Kowalczyk   
środa, 02 października 2019 14:07, 361 odsłon


Powstało kolejne miejsce rekreacyjne na terenie gminy Rzekuń, tym razem w miejscowości Rozwory. Inwestycja została odebrana od wykonawcy, a mieszkańcy mogą bez przeszkód korzystać z placu zabaw, siłowni, drewnianej wiaty czy grilla. Zadanie zrealizowano dzięki dofinansowaniu z "Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

W ramach prac w Rozworach powstał plac zabaw wyposażony w: dwuosobowy bujak na sprężynie, dwutorową zjeżdżalnię, domek ze ściankami wspinaczkowymi i huśtawkę wagową (tzw. ważka). Nie zabrakło betonowego stołu do gry w szachy z dwiema ławkami oraz betonowego stołu do gry w piłkarzyki.

Mieszkańcy mogą korzystać też z wiaty rekreacyjnej o konstrukcji drewnianej, betonowego grilla i ławek z oparciem. Cały teren jest oświetlony. W Rozworach inwestycję zrealizowała firma wielobranżowa Magdalena Łach z Rzekunia.

Koszt zadania to około 140 tys. zł. Dofinansowanie przyznano w obszarze poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" w zakresie działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem "Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej lub kulturalnej" z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".


 

 

 

 

 


Poprawiony: piątek, 10 stycznia 2020 14:54
 

Czy wiesz, że...

Awarie sieci kanalizacji sanitarnej należy zgłaszać pod nr telefonów 994 lub 29 760 32 61.

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości