header image
Strona główna Inwestycje Miejsce integracji i lokalnej aktywności w Zabielu
Miejsce integracji i lokalnej aktywności w Zabielu PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Marlena Kowalczyk   
piątek, 27 września 2019 13:13, 408 odsłon


Kolejne miejsce rekreacyjne powstało na terenie gminy Rzekuń. Mieszkańcy Zabiela mogą korzystać z placu zabaw, siłowni napowietrznej, grilla oraz drewnianej wiaty. Inwestycja została zrealizowana dzięki dofinansowaniu z "Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

W ramach prac w miejscowości Zabiele został wykonany plac zabaw wyposażony w: jedno- i dwuosobowy bujak na sprężynach oraz wieloosobową huśtawkę łańcuchową. Na miłośników ćwiczeń czeka zewnętrzna siłownia z urządzeniami typu: piechur, orbitrek, wyciskanie siedząc i wyciąg górny. Z kolei osoby niepełnosprawne mogą korzystać z siłowni wyposażonej w rower do ćwiczeń rąk i nóg oraz sztangę do wyciskania.

Wiata rekreacyjna o konstrukcji drewnianej, betonowy grill ogrodowy oraz palenisko pozwolą na organizowanie spotkań integracyjnych, w których bez przeszkód mogą brać udział mieszkańcy sąsiednich miejscowości. Sporym udogodnieniem dla nich są zainstalowane stojaki na rowery.

Dodatkowo zamontowane zostały ławki, kosze na śmieci i oświetlenie. W Zabielu inwestycję zrealizowała spółka Novum ze Szczytna.

Koszt zadania to 128 564,85 zł. Dofinansowanie przyznano w obszarze poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" w zakresie działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem "Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej lub kulturalnej" z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".


 

 

 

 

 


Poprawiony: piątek, 10 stycznia 2020 14:59
 

Czy wiesz, że...

W gminie Rzekuń jest obecnie 10453 mieszkańców z czego 5234 to kobiety a 5219 mężczyźni (wg stanu na dzień 31.12.2017 r.).

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości