header image
Strona główna Inwestycje Miejsce integracji i lokalnej aktywności w Dzbeninie
Miejsce integracji i lokalnej aktywności w Dzbeninie PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Marlena Kowalczyk   
piątek, 20 września 2019 11:00, 319 odsłon

W miejscowości Dzbenin (gm. Rzekuń) powstało nowe miejsce rekreacyjne. Mieszkańcy mogą korzystać z placu zabaw, siłowni napowietrznej, grilla, czy strefy do street workoutu. Inwestycja została zrealizowana dzięki dofinansowaniu z „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

W ramach zadania w miejscowości Dzbenin wykonano plac zabaw wyposażony w: dwuosobowy bujak na sprężynie, dwutorową zjeżdżalnię, domek ze ściankami wspinaczkowymi, huśtawkę wagową (tzw. ważka) oraz trampolinę. Dla miłośników gier zamontowano betonowy stół do gry w szachy z dwiema ławkami oraz betonowy stół do gry w piłkarzyki, a dla pasjonatów ćwiczeń siłowych strefę street workoutu. Osoby niepełnosprawne z kolei mogą korzystać z siłowni zewnętrznej wyposażonej w rower do ćwiczenia rąk i nóg oraz sztangę do wyciskania.

Ponadto mieszkańcy Dzbenina będą mogli integrować się podczas imprez wiejskich przy betonowym grillu ogrodowym, palenisku oraz betonowym stole biesiadnym z dwiema ławkami. Zamontowane zostały też słupy oświetleniowe, ławki parkowe z oparciem czy kosze na śmieci.

Koszt zrealizowanej inwestycji  to około 120 tys. zł. Dofinansowanie przyznano w obszarze poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" w zakresie działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem "Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej lub kulturalnej" z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

 

 

 

 

 


Poprawiony: środa, 02 października 2019 13:57
 

Czy wiesz, że...

Urząd Gminy w Rzekuniu informuje, że w dniu 1 marca 2019 r. wnioski na dowody osobiste będą przyjmowane tylko do godz. 1130. Od 4 marca 2019 r. będzie możliwe składanie wniosków o wydanie e-dowodu.

Naszą witrynę przegląda teraz 56 gości