header image
Strona główna Inwestycje
Prace remontowe w szkołach na terenie gminy Rzekuń PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Marlena Kowalczyk   
wtorek, 04 sierpnia 2020 16:48

Gmina Rzekuń otrzymała dofinansowanie w ramach rządowego programu "Posiłek w szkole i w domu" na przebudowę i wyposażenie stołówek. Łączna kwota pozyskanych środków to 160 tys. zł, z czego 80 tys. zł trafi do Szkoły Podstawowej w Laskowcu, a kolejne 80 tys. otrzyma Szkoła Podstawowa w Rzekuniu.

Poprawiony: wtorek, 04 sierpnia 2020 16:56
Więcej…
 
Utrudnienia w ruchu na ul. Lazurowej w Czarnowcu PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Marlena Kowalczyk   
środa, 12 sierpnia 2020 14:26

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że realizujemy kolejną inwestycję kanalizacyjną na terenie gminy Rzekuń. W czwartek 13.08.2020 r. rozpocznie się budowa sieci kanalizacji sanitarnej z odnogami do granic pasa drogowego/nieruchomości w ul. Lazurowej w msc. Czarnowiec.

Mieszkańcy ul. Lazurowej, Błękitnej oraz Szafirowej mogą spodziewać się utrudnień komunikacyjnych w obszarze prowadzenia prac. Użytkowników dróg prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na tymczasowe oznakowanie i ostrożność przy poruszaniu się w rejonie wykonywanych robót. Za utrudnienia przepraszamy.

Realizacją inwestycji zajmie się firma Jemielity Inżynieria Sanitarna S.C. Witold i Andrzej Jemielity z Łomży.

Poprawiony: czwartek, 13 sierpnia 2020 15:39
 
Utrudnienia w ruchu na ul. Nowej w Rzekuniu PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Marlena Kowalczyk   
czwartek, 23 lipca 2020 10:57

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy realizację kolejnej inwestycji drogowej na terenie gminy Rzekuń. Remontu doczeka się ul. Nowa w Rzekuniu o długości ok. 387 mb. W ramach zadania uzupełniona zostanie brakująca infrastruktura techniczna, w tym przyłącza kanalizacyjne, a także  przebudowana sieć wodociągowa z przyłączami na odcinku od ul. Ks. Skłodowskiego do ul. Szkolnej.

Zakres robót będzie obejmował m.in. roboty rozbiórkowe, korytowanie, wykonanie chodników, jezdni, zjazdów, miejsc postojowych, progów zwalniających oraz krawężników. Nie zabraknie też prac wykończeniowych.

Z uwagi na intensywny harmonogram robót mieszkańcy mogą spodziewać się utrudnień komunikacyjnych w obszarze ich prowadzenia. Użytkowników dróg prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na tymczasowe oznakowanie i ostrożność przy poruszaniu się w rejonie prowadzonych prac. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy. Jesteśmy przekonani, że korzyści płynące z budowy infrastruktury drogowej w msc. Rzekuń pozwolą zrekompensować chwilowe niedogodności i przyczynią się do poprawy życia mieszkańców.

Realizacją inwestycji zajmie się firma BRUKTIM Usługi Budowlano-Projektowe z Ostrołęki.

Poprawiony: czwartek, 23 lipca 2020 14:37
 
Kolejna inwestycja wodociągowa wykonana PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Wójt Gminy Rzekuń Bartosz Podolak   
wtorek, 21 lipca 2020 13:40
Szanowni Państwo,
Gmina Rzekuń stale podejmuje działania inwestycyjne mające na celu wyeliminowanie problemu niedoborów wody, które występują w całym regionie. Dlatego opracowaliśmy koncepcję zwodociągowania gminy Rzekuń, budujemy strategiczne odcinki wodociągowe mające na celu zoptymalizowanie pracy SUW, a także na bieżąco wykonujemy przyłącza wodociągowe do nieruchomości na naszym terenie.
Poprawiony: wtorek, 21 lipca 2020 14:16
Więcej…
 
Środki ochronne dla strażaków z gminy Rzekuń PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Marlena Kowalczyk   
wtorek, 21 lipca 2020 13:27

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału wideo dotyczącego środków ochronnych do przeciwdziałania COVID-19, które otrzymali strażacy ochotnicy z jednostek OSP Rzekuń oraz Borawe. Druhowie pozyskali maseczki jednorazowe, kombinezony, rękawice jednorazowe, komplety ubrań specjalnych wraz z hełmami lekkimi z przyłbicą i goglami, worki na odpady czy płyn dezynfekcyjny.

Poprawiony: wtorek, 21 lipca 2020 13:40
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 61
Wodociągi

Czy wiesz, że...

Wójt Gminy Rzekuń zaprasza do udziału w konkursie "Najładniejsza posesja gminy Rzekuń w 2020 roku".

W inicjatywie mogą wziąć udział wszyscy właściciele prywatnych posesji z terenu gminy Rzekuń oraz użytkownicy posiadający prawo do dysponowania nieruchomością. Konkurs będzie trwał od 30 czerwca 2020 r. do 31 lipca 2020 r. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, którzy z pasją dbają o swoje ogrody i najbliższe otoczenie.

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości