header image
Strona główna Informacje ogólne Świetlice środowiskowe Świetlica środowiskowa w Laskowcu
Świetlica środowiskowa w Laskowcu PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Katarzyna Mierzejewska   
wtorek, 21 stycznia 2014 17:27, 2141 odsłon

Jesień

W październiku w świetlicy odbył się m. in. konkurs na jesienny plakat, który cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.

Podczas jesiennych zajęć wykonywano także lampiony z dyni, które rozświetlały i zdobiły świetlicę w deszczowe wieczory.

W listopadzie zorganizowano festiwal piosenki, podczas którego młodzi wykonawcy mogli zaprezentować swój talent wokalny szerszej publiczności.

W związku z przyjętymi niedawno symbolami Gminy Rzekuń, w świetlicy odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonywały herby naszej gminy.

 

Andrzejki

Wieczór "andrzejkowy" w Laskowcu pełen był słodkich niespodzianek. Dzieci własnoręcznie dekorowały babeczki z ciasta oraz rurki z kremem, które prezentowały się bardzo efektownie i smakowały wybornie. W jednej z babeczek został ukryty orzech, który wróży szczęście w nadchodzącym roku.

 

Mikołajki

Tegoroczne "mikołajki" zostały zorganizowane wspólnie z dziećmi, które chętnie włączyły się w przygotowanie imprezy. Uczestnicy zabawy wystąpili w przebraniach: Mikołaja, Mikołajowej oraz anioła i rozdawali dzieciom cukierki.

Kolejka do Mikołaja była długa, ale słodycze czekały na tych, którzy byli grzeczni przez cały rok.

 

Spotkanie świąteczne

13 grudnia w świetlicy odbyło się spotkanie świąteczne, które stało się okazją do podsumowania 2013 roku. Dzieci zasiadły przy stole pełnym łakoci i oglądając wspólne fotografie wspominały miłe chwile spędzone w świetlicy.

Na szczególne wyróżnienie w mijającym roku zasłużyła Alicja Tercjak, która otrzymała nagrodę oraz dyplom za aktywny i systematyczny udział w zajęciach i wspólnej zabawie oraz za wzorowe zachowanie i zaangażowanie w życie świetlicy. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali słodkie upominki przekazane przez sponsorów - właścicieli sklepów z naszej gminy.

Historia dokumentu
20-02-2014 r., 08:03:11, Tomasz Majewski
  • zmiana tekstu wstępnego,
  • zmiana treści,
  • zmiana publikacji,
  • zmiana autora artykułu.

21-01-2014 r., 16:40:07, Tomasz Majewski
  • dodanie artykułu,
  • zmiana kategorii,
  • zmiana sekcji.
Poprawiony: czwartek, 20 lutego 2014 09:03
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

Małżeństwa z gminy Rzekuń, które przeżyły ze sobą 50 i 25 lat, świętowały jubileusze złotych i srebrnych godów. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Rzekuniu, której przewodniczył Ksiądz Proboszcz Krzysztof Górski. Dalsza część miała miejsce w sali bankietowej, gdzie w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Wójt Gminy Rzekuń dokonał aktu dekoracji medalami "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" pary, które od pół wieku trwają przy złożonej sobie przysiędze.

Naszą witrynę przegląda teraz 66 gości