header image
Strona główna Dzielnicowi Plany priorytetowe dzielnicowych na terenie gminy Rzekuń
Plany priorytetowe dzielnicowych na terenie gminy Rzekuń PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Tomasz Chrzanowski   
środa, 11 sierpnia 2021 08:02, 478 odsłon

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce informuje, że dzielnicowi zajmujący się na co dzień realizowaniem zadań z zakresu profilaktyki społecznej na terenie Gminy Rzekuń, wsłuchując się w głosy mieszkańców, obserwując przydzielone rejony, a także analizując zdarzenia na terenie Gminy, przyjęli Plany Priorytetowe. Są to miejsca, które w okresie czasu od 1 lipca do 31 grudnia 2021 r.  będą pod ich szczególnym nadzorem.

I tak:
- asp. szt. Sławomir Bączkowski zwróci uwagę na rejon świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi Wschodniej. We wskazanym miejscu wg zgłoszeń mieszkańców ma dochodzić do zakłócania porządku publicznego, zaśmiecania oraz dewastacji mienia.
- mł. asp. Sławomir Matlak zwróci uwagę na rejon placu zabaw w miejscowości Dzbenin, gdzie ma dochodzić do przypadków zaśmiecania, niszczenia mienia oraz spożywania alkoholu.

Z całą pewnością częstsze kontrole wskazanych miejsc wpłyną pozytywnie na poczucie bezpieczeństwa i komfort korzystania ze wskazanych miejsc użyteczności publicznej.
Licząc na współpracę z mieszkańcami w celu poprawy bezpieczeństwa, nie tylko we wskazanych miejscach, dzielnicowi proszą o kontakt pod nr tel.:

- asp. szt. Sławomir Bączkowski: 696-497-168,
- mł. asp. Sławomir Matlak: 696-497-159.

Komenda Miejska Policji jednocześnie informuje, że podczas braku połączenia na telefony służbowe dzielnicowych, są one przekierowywane bezpośrednio do Dyżurnego KMP w Ostrołęce.   

W celu ustalenia, kto jest dzielnicowym w naszej okolicy, warto skorzystać z aplikacji „Moja Komenda”. W aplikacji oprócz numeru telefonu aktualizowane są dane dot. adresów e-mailowych, adresów jednostek Policji, co może być przydatne np., gdy zdarzy się coś przykrego podczas pobytu  na wczasach w obcym mieście.

Istnieje także możliwość zgłoszenia zagrożenia przez stronę internetową Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wpisując w wyszukiwarkę „KMZB” można wybrać i w prosty sposób wskazać  anonimowo ponad 25 rodzajów zagrożeń występujących w naszej okolicy.

Poprawiony: środa, 11 sierpnia 2021 08:09
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...


Naszą witrynę przegląda teraz 110 gości