header image
Strona główna
Medialnie i naukowo, czyli z rzekuńską biblioteką w Warszawie! PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Grażyna Majkowska   
wtorek, 27 sierpnia 2019 12:19, 114 odsłon

Pięćdziesięcioro najmłodszych czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzekuniu spędziło wakacyjny wtorek 20 sierpnia na wycieczce w Warszawie.

Dzieci odwiedziły Teatr Syrena, gdzie miały okazję zobaczyć kulisy pracy w teatrze oraz poćwiczyć swoje zdolności aktorskie. Poznały zadania twórców przedstawienia: reżysera, scenarzysty, garderobianej, kostiumologa i wielu osób, bezpośrednio zaangażowanych w realizację spektaklu. Okazało się również, że pierwsze próby aktorskie nie są łatwe, a warsztat wymaga pracy i wielu ćwiczeń.

Ze sceny teatralnej uczestnicy wycieczki udali się do Telewizji Polskiej, gdzie podpatrywali pracę jej największych gwiazd. Tu również mogli sprawdzić się w roli prezentera, operatora kamery, realizatora dźwięku, a także obejrzeć studio sportowe, posiedzieć na planie programu "Pytanie na Śniadanie" czy zatańczyć na scenie letniego studia. Obejrzeli plan filmu "Korona Królów" oraz przygotowania do realizacji wrześniowych odcinków teleturnieju "Jaka to melodia?". Świat mediów wywarł na wszystkich ogromne wrażenie.
    
W programie wycieczki znalazła się również wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Spotkanie z nauką w formie doświadczeń i pokazów, również multimedialnych, przyniosło dzieciom mnóstwo radości oraz refleksji nad niesamowitymi wynalazkami.

Cieszymy się, że byliście na naszym bibliotecznym wyjeździe, którym kończymy wakacje z biblioteką i zapraszamy do odwiedzin w naszych placówkach - podkreślają pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzekuniu.


Poprawiony: wtorek, 27 sierpnia 2019 12:26
 

Czy wiesz, że...

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałami mogącymi wystąpić od godz. 14:24 dnia 29.08.2019 r. do godz. 20:00 dnia 01.09.2019 r.

Temperatura maksymalna może wynieść w dzień od 29 st. C do 32 st. C. Natomiast temperatura minimalna w nocy od 17 st. C do 19 st. C.

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości