header image
Strona główna
Aby obejrzeć opublikowaną wersję kliknij tutaj.
Tytuł:Zakończenie projektu "Warsztaty Sztuki Ludowej w Gminie Rzekuń"
Tytuł dodatkowy:
Sekcja (kategoria):Urząd Gminy w Rzekuniu (Warsztaty sztuki ludowej)
Data utworzenia (wystawił):12:48:54, 05-10-2012 r. (Katarzyna Brzuzy)
Autor:
Data ostatniej zmiany (autor):12:49:42, 05-10-2012 r. (Katarzyna Brzuzy)
Czas publikacji:od 10:47:27, 05-10-2012 r.
Dostęp:publiczny (opublikowany)
Tekst wstępny:

 

 

Z dniem 30 września 2012 r. Gmina Rzekuń zakończyła realizację Projektu pn.: ?Warsztaty Sztuki Ludowej w Gminie Rzekuń? współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego; Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich.

Treść artykułu:

 

W ramach projektu w miesiącu sierpniu i wrześniu br. odbyły się bezpłatne warsztaty szkoleniowe dla mieszkańców z terenu Gminy Rzekuń z zakresu malowania, szydełkowania, fotografowania i rzeźby, podczas których uczestnicy zgłębiali tajniki z wybranego bloku szkoleniowego. Warsztaty objęły łącznie 120 godzin zajęć po 30 godzin dla każdej grupy. Wytwory powstałe podczas warsztatów w postaci kolorowych ubrań i ozdób wykonanych na szydełku, różnego rodzaju rzeźb, prac plastycznych pokazujących różne techniki oraz inspirujących fotografii można było oglądać 23 września 2102 r. na zorganizowanej wystawie podczas festynu ?Pożegnanie lata 2012? w Rzekuniu. W zorganizowanych zajęciach wzięło udział 40 osób w tym 35 kobiet i 5 mężczyzn. Na festynie odbyło się podsumowanie projektu a wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia.

Celem projektu było podniesienie poziomu umiejętności i wzrost wiedzy mieszkańców Gminy Rzekuń z zakresu malowania, szydełkowania, fotografowania oraz rzeźby.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zainteresowanie projektem.

 

 

 

Czy wiesz, że...

Mieszkańcy mogą zgłaszać awarie oświetlenia ulicznego telefonicznie 29 761 79 61 od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 16 lub poczta elektroniczną na adres marek.bebenek@bemarrzekun.pl.

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości