header image
Strona główna
Aby obejrzeć opublikowaną wersję kliknij tutaj.
Tytuł:Komunikat dotyczący jakości wody
Tytuł dodatkowy:
Sekcja (kategoria):Zakład Obsługi Gminy (Informacje)
Data utworzenia (wystawił):09:26:11, 02-04-2020 r. (Danuta Orzołek)
Autor:
Data ostatniej zmiany (autor):09:26:59, 02-04-2020 r. (Danuta Orzołek)
Czas publikacji:od 07:08:55, 02-04-2020 r.
Dostęp:publiczny (opublikowany)
Tekst wstępny:

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) potwierdza brak zagrożenia dla systemów wodociągowych jako formy rozprzestrzeniania koronawirusa.
Jak wynika z publikacji WHO pt. ?Water, sanitation, hygiene and waste management for the COVID-19 virus?, wcześniej obowiązujące wytyczne WHO dotyczące jakości wody przeznaczonej do spożycia i bezpieczeństwa systemów zaopatrzenia w wodę obejmują również sytuację związaną z wybuchem epidemii COVID-19. WHO uważa, że dodatkowe środki nie są potrzebne. W szczególności proces dezynfekcji wody zapewnia szybką inaktywację wirusa COVID-19. WHO informuje, że obecnie nie ma żadnych dowodów na przeżycie wirusa COVID-19 w wodzie pitnej.

Treść artykułu:
Oryginalny tekst komunikatu:WHO_2019_nCoV_IPC_WASH_2020.2_eng.pdf

Woda dostarczana mieszkańcom Gminy Rzekuń spełnia wszystkie wymagania jakościowe określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi oraz wymagania Dyrektywy Rady Unii Europejskiej dotyczącej jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi ? jest w pełni bezpieczna dla zdrowia, a w szczególności nie zawiera żadnych patogennych mikroorganizmów.
Zakład Obsługi Gminy prowadzi stały nadzór nad  jakością wody od momentu jej ujęcia a następnie na wszystkich etapach produkcji. Prowadzony jest również ciągły nadzór nad jakością wody w sieci wodociągowej. Przydatność wody do spożycia przez ludzi oraz spełnianie wymagań jakościowych zgodnie z w/w Rozporządzeniem Ministra Zdrowia potwierdzają także niezależne kontrole Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostrołęce.

Metryka informacji
Podmiot udostępniający:Zakład Obsługi Gminy
Wytworzył(a)/ odpowiada za treść:Danuta Orzołek
Wprowadził(a) do BIP:Danuta Orzołek
Data wytworzenia:02.04.2020 r. 09:25:48
Wodociągi

Czy wiesz, że...

W niedzielę 26 lipca 2020 r. odbył się odpust ku czci św. Anny w Kamiance. Ta największa impreza w naszej gminie w tym roku była trochę inna. Przede wszystkim miała charakter duchowy. Odprawiona została msza św., po której przeszła uroczysta procesja wokół kościoła. Nie zabrakło też straganów z drobnymi upominkami.

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości