header image
Strona główna
Aby obejrzeć opublikowaną wersję kliknij tutaj.
Tytuł:Konkurs ?Cogito Ergo Sum? 2016?
Tytuł dodatkowy:
Sekcja (kategoria):Urząd Gminy w Rzekuniu (Inne informacje)
Data utworzenia (wystawił):15:10:15, 14-06-2016 r. (Emilia Bloch)
Autor:Beata Laskowska i Alina Żmudzińska
Data ostatniej zmiany (autor):15:15:29, 14-06-2016 r. (Emilia Bloch)
Czas publikacji:od 13:07:44, 14-06-2016 r.
Dostęp:publiczny (opublikowany)
Tekst wstępny:

W dniu  1 czerwca 2016r.  w Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu odbyła się XVI  edycja konkursu logicznego myślenia ?Cogito Ergo Sum?. Tradycyjnie wzięli w niej udział uczniowie  klas I i II gimnazjum. Organizatorami konkursu byli: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Czerwinie i Gimnazjum  im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu.

 

Treść artykułu:

 

Celem konkursu, jak co roku, było ?łamanie sobie głowy? nad zadaniami wizualno-przestrzennymi, matematyczno-liczbowymi,  praktycznymi i  literowo-językowymi. Zadania konkursowe niezmiennie przygotowane przez Panią Alinę Annę Żmudzińską ? psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czerwinie, rozwiązywało 33 uczniów z 11 gimnazjów z terenu miasta Ostrołęka oraz powiatu ostrołęckiego. Byli to wybrani przez nauczycieli i chętni  do udziału w konkursie uczniowie z:

Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie, Zespołu Szkół nr 1 Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Goworowie, Zespołu Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Publiczne Gimnazjum w Lelisie,  Zespołu Szkół  w Obierwi, Gimnazjum  Nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce, Gimnazjum Nr 3  im. Adama Mickiewicza w Zespole Szkół Nr 3 w Ostrołęce, Zespołu Nr 4, Gimnazjum Nr 4 w Ostrołęce, Zespołu Szkół Nr 5 im. Unii Europejskiej,  Gimnazjum Nr 5 w Ostrołęce, Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Olszewie ? Borkach, Zespołu Szkół w Ołdakach, Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu.

Jak co roku dobre warunki przebiegu konkursu oraz słodki poczęstunek dla uczestników zapewniła we współpracy z Panią Dyrektor Magdaleną Mieszkowską i pracownikami Gimnazjum w Rzekuniu Pani Wioletta Napiórkowska ? nauczycielka matematyki i pomysłodawczyni konkursu, wspierana w bieżącym roku przez Panią Sylwię Patrycję Gawek.   

Największą liczbą punktów na maksymalnie 28 możliwych, uzyskali uczniowie:
I miejsce  - Mateusz Klimaszewski - Gimnazjum Nr 3  im. Adama Mickiewicza w Zespole Szkół Nr 3
w Ostrołęce - 24, 5 pkt
II miejsce ?   Paweł Domurad - Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Olszewie ? Borkach - 23, 5 pkt.
III miejsce ?  Adam Dudziak - Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu - 23 pkt.
oraz  Michał Kotowski - Gimnazjum  Nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce - 23 pkt.

Natomiast wyróżnieni  uczniowie to: 
Zuzanna Frydrych  - Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu - 22 pkt.
Martyna Pęza - Zespół Szkół Nr 5 im. Unii Europejskiej,  Gimnazjum Nr 5 w Ostrołęce - 21 pkt.
Jakub Zduńczyk - Zespół Szkół w Ołdakach - 21 pkt.

W punktacji drużynowej szkół 5 pierwszych miejsc przypadło kolejno:
1. Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu  - 63 pkt
2. Gimnazjum  Nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce - 56, 5 pkt
3. Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Olszewie ? Borkach - 56, 5pkt
4. Gimnazjum Nr 3  im. Adama Mickiewicza w Zespole Szkół Nr 3 w Ostrołęce  - 55,5 pkt
5. Zespół Szkół Nr 5 im. Unii Europejskiej,  Gimnazjum Nr 5 w Ostrołęce - 55 pkt

Wszystkim uczestnikom gratulacje oraz życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka złożyli: Pani Magdalena Mieszkowska - Dyrektor Gimnazjum w Rzekuniu, Pan Stanisława Godzina ? Wójt Gminy Rzekuń oraz  Pani Alina Anna Żmudzińska ?psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czerwinie. Zwycięzcy konkursu oraz wyróżnieni uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Pana Stanisława Godzinę ? Wójta Gminy Rzekuń, który wspiera konkurs od początku jego powstania w 2001 roku, najpierw jako dyrektor i gościnny gospodarz Gimnazjum w Rzekuniu, obecnie zaś  jako gospodarz gminy Rzekuń ? dziękujemy! Za wszelkie formy wsparcia i współpracy wszystkim nauczycielom i pracownikom szkół  angażującym się w przygotowanie i udział uczniów w konkursie ?Cogito ergo sum?2016 składamy wyrazy podziękowań i życzenia udanych wakacji!!!

Dyrektor PP-P w Czerwinie-Beata Laskowska
Psycholog-Alina Żmudzińska

 

Czy wiesz, że...

W gminie Rzekuń jest obecnie 10453 mieszkańców z czego 5234 to kobiety a 5219 mężczyźni (wg stanu na dzień 31.12.2017 r.).

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości