header image
Strona główna
Aby obejrzeć opublikowaną wersję kliknij tutaj.
Tytuł:Podsumowanie projektu Aktywna Gmina Rzekuń II
Tytuł dodatkowy:
Sekcja (kategoria):Urząd Gminy w Rzekuniu (Aktywna Gmina Rzekuń II)
Data utworzenia (wystawił):12:09:45, 04-12-2012 r. (Katarzyna Brzuzy)
Autor:
Data ostatniej zmiany (autor):13:06:03, 18-12-2012 r. (Tomasz Majewski)
Czas publikacji:od 11:06:54, 04-12-2012 r.
Dostęp:publiczny (opublikowany)
Tekst wstępny:

 

 

 

Gmina Rzekuń w okresie od 2 sierpnia 2012 r. do 30 listopada 2012 r. realizowała projekt "Aktywna Gmina Rzekuń II" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 7.3 Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji, Priorytet VII Promocja integracji społecznej.

Treść artykułu:

 

Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego wyniosła 49.485,00 zł. Projekt był skierowany do osób bezrobotnych z terenu Gminy Rzekuń. Głównym celem projektu było podniesienie poziomu aktywności zawodowej i kwalifikacji mieszkańców terenów wiejskich.

W ramach projektu w październiku i listopadzie przeprowadzono kurs na prawo jazdy kategorii ?C? w sumie dla 19 osób (16 mężczyzn i 3 kobiet). Dodatkowo uczestnicy skorzystali ze wsparcia i cennych porad jakie udzielił im doradca zawodowy w zakresie: pisania CV i podania o pracę, przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej oraz różnych form wsparcia dostępnych przy zakładaniu własnej działalności gospodarczej czy spółdzielni. Żadna z osób nie zrezygnowała z udziału w projekcie i wszyscy uczestnicy kursu wykorzystali zaplanowaną dla nich formę wsparcia. Kończąc udział w projekcie wszyscy zyskali coś bardzo cennego: wzrost poczucia pewności siebie i wiarę we własne możliwości i lepsze jutro. Optymizmem napawa fakt, że w życiu tych osób coś zmieniło się na lepsze. Wszyscy uczestnicy pozytywnie ukończyli szkolenie. W dniu 20 listopada 2012 r. odbyło się spotkanie podsumowujące projekt, na którym uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia oraz gadżety promujące Europejski Fundusz Społeczny. Mamy nadzieję, że uzyskanie nowych, praktycznych kwalifikacji pomoże uczestnikom w uzyskaniu zatrudnienia.

Realizatorzy projektu dziękują Ostrołęckiemu Centrum Kształcenia Kierowców Antoni Ścibek-Rejmontowski za sprawne i profesjonalne przygotowanie uczestników do kursu teoretycznego i praktycznego na prawo jazdy kategorii ?C? oraz doradcy zawodowemu Sylwii Malinowskiej za przygotowanie uczestników do rozmów z przyszłym pracodawcą.

Katarzyna Brzuzy - kierownik projektu

Metryka informacji
Podmiot udostępniający:Urząd Gminy w Rzekuniu
Wytworzył(a)/ odpowiada za treść:Agnieszka Chełstowska-Wierzba
Wprowadził(a) do BIP:Tomasz Majewski
Data wytworzenia:04.12.2012 r. 12:46:11
Wodociągi

Czy wiesz, że...

Wójt Gminy Rzekuń zaprasza do udziału w konkursie "Najładniejsza posesja gminy Rzekuń w 2020 roku".

W inicjatywie mogą wziąć udział wszyscy właściciele prywatnych posesji z terenu gminy Rzekuń oraz użytkownicy posiadający prawo do dysponowania nieruchomością. Konkurs będzie trwał od 30 czerwca 2020 r. do 31 lipca 2020 r. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, którzy z pasją dbają o swoje ogrody i najbliższe otoczenie.

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości