header image
Strona główna Biblioteka 2. Rzekuńska Otwarta Scena z dużym zainteresowaniem
2. Rzekuńska Otwarta Scena z dużym zainteresowaniem PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Marek Karczewski   
poniedziałek, 12 września 2022 13:46, 282 odsłon
2. Rzekuńska Otwarta Scena z dużym zainteresowaniem wykonawców.

Druga edycja Rzekuńskiej Otwartej Sceny pod nazwą "Występować każdy może" odbyła się
w niedzielę 11 września 2022 r.

W hali sportowej Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Bema w Rzekuniu można było posłuchać lokalnych artystów. I choć pierwsze zapowiedzi kierowały wszystkich do rzekuńskiej tężni, to kapryśna pogoda zdecydowała o przeniesieniu wydarzenia pod dach.
Do udziału w wydarzeniu zaproszono solistów, instrumentalistów, gitarzystów, saksofonistów, zespoły muzyczne i autorów wierszy, którzy chcieli zaprezentować się szerszej publiczności.
Okazało się, że mieszkańcy naszego regionu, mają wiele talentów, które są wyłącznie ich hobby i na co dzień nie mają możliwości ich spełniać.

Dziś na scenie mogli zrealizować swoje marzenia.

W drugiej edycji wystąpili:
1. Karol Kosiorek z Czarnowca zagrał na saksofonie altowym. Karol jest uczniem 3. klasy SP w Rzekuniu. Uczy się gry na saksofonie 4. razy w tygodniu. Fascynuje się budowlami z klocków LEGO, jest matematykiem i ma super mamę.

2. Marek Żebrowski z Rzekunia zaprezentował instrumentalne wersje i w swojej interpretacji popularne utwory ze światowych list przebojów. Marek jest nauczycielem fizyki i informatyki w SP Rzekuń. W wolnych chwilach biega - maratony, półmaratony, dziesiątki, a nawet ma za sobą jeden ultramaraton na dystansie 104km!

3. Małgorzata Kocięcka z Ostrołęki zaśpiewała 4. utwory "Cyt Cyt", "Windą do nieba", "Teksański", "Szukaj mnie". Małgosia w wolnych chwilach uczęszcza na warsztaty terapii zajęciowej, śpiewa i maluje na szkle. Ukończyła Wyższą Szkołę o kierunku zarządzanie.

4. Mateusz Żebrowski z Łomży zagrał mocne brzmienie na gitarze. Było bardzo rockowo aż ściany hali poczuły moc pieca! Mateusz pochodzi z Rzekunia, jest kierowcą ciężarówki. Jest muzycznym samoukiem. Komponuje muzykę, grał w kilku zespołach rockowych. Na przegląd przybył z żoną, która wspiera Go w jego pasji.

5. Wojciech Bukowski z Czerwina zagrał na saksofonie tenorowym. Jego covery to znane przeboje z dyskotek. Wojtek powrócił do gry na saksofonie po wielu latach przerwy. W młodości lubił jeździć szybkimi motocyklami - do czasu. Po poważnej kontuzji kolana jako rehabilitację wybrał rower. Przez 6 lat stał się czołowym amatorskim kolarzem w Polsce. Przerwał karierę sportową, gdy poznał miłość swego życia. Żona Marta i dwójka dzieci cieszą się, że mąż i tata pięknie gra. Na scenie zagrał m.in.: "Despacito", "Nothing's Gonna Change My Love for You", "Careless Whisper"

6. Dzwoneczki - zespół uczniowski ze Szkoły Podstawowej w Rzekuniu pod dyrekcją Pani Agnieszki Majewskiej zaśpiewał: "Ach jak przyjemnie kołysać się wśród fal", "Ach śpij kochanie". 
Zespół dziewczęcy ale z rodzynkiem Wojtkiem. Agnieszka Majewska pracuje w rzekuńskiej oświacie 29 lat i jest jak sama o sobie mówi "panią od muzyki". W zespole Dzwoneczki zaśpiewali uczniowie klas 4, 5 i 6.

7. Natalia Dykty z Ostrołęki lubi śpiewać i jeździć rowerem. Jest uczennicą SP Nr 3 w Ostrołęce. Często bierze udział w konkursach wokalnych.

8. Centrum Artystyczne AleJak z Ostrołęki to zespół 6. różnych kobiet, które zaśpiewały 6. różnych utworów. Następnie zaśpiewały jeszcze jeden - wspólnie. W zespole wystąpiły: Edyta, Monika, Wiola, Uliana, Ola, Kasia. Nazywają swój żeński team "Golden Voices", a kierowniczką artystyczną jest Agnieszka Jakubiak. AleJak ma również własne hasło: "To miejsce rozwoju przez sztukę i w sztuce. Wspomagamy każdego."

9. Maria Pawłowska z Suska Nowego jako jedyna wystąpiła na rzekuńskiej scenie acapella. Zaśpiewała utwory Ireny Santor "Tych lat nie odda nikt" i "Po słonecznej stronie życia" z repertuaru Eleni. Pani Maria jest emerytką, która w wolnych chwilach uczestniczy i organizuje różnorakie wydarzenia w Klubie Seniora i Kole Gospodyń Wiejskich.

10. Tadeusz Kowalczyk z Rzekunia, z wykształcenia inżynier pożarnictwa i fizjoterapii. W wolnych chwilach pisze wiersze, maluje, czyta książki i codziennie oddycha świeżym powietrzem w rzekuńskiej tężni solankowej. Jego twórczość artystyczna jest szeroka - o lesie, o miłości i o ludziach. Pan Tadeusz zaprezentował swój list - przesłanie p.t.: "Przebudzenie". Wcześniej z głośników popłynęły jego słowa zamieszczone w sieci, w pierwszych dniach po napaści ruskich na Ukrainę z apelem o pokój.

11. Hanna Trzcińska z Rzekunia jest uczennicą klasy piątej Szkoły Podstawowej w Drwęczy. Dużo jeździ rowerem, czyta książki i trenuje karate w ostrołęckim klubie MKKK. Uczęszcza na lekcje śpiewu do AleJak. Systematycznie odwiedza Gminna Bibliotekę Publiczną w Rzekuniu. Hania zaśpiewała piosenkę z repertuaru Sanah i Kwiat Jabłoni „Szary świat”.

12. Duet Marta Załuska & Bartosz Żebrowski z Ostrołęki i Rzekunia.
Marta jest lektorem języka angielskiego w prywatnej szkole. Maluje, gra na pianinie, śpiewa w Studio Metro. Bierze udział w warsztatach aktorskich.
Bartek jest studentem Uniwersytetu w Częstochowie na kierunku reżyseria dźwięku. W wolnych chwilach gra na gitarze.
Marta & Bartek zagrali i zaśpiewali: Amy Winehouse - "Valerie", Cat Stevens - "Wild World", OneRepublic - "Apologize".

13. Agnieszka Joanna Minota (Agnecha) z Rzekunia od 12. lat mieszka w Rzekuniu. Kojarzona jest ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola w rzekuniu i Ołdakach. Jej pasje to dzieci, ogródek i pomidory, wicie wianków, czat z ludźmi. Od 22. lat pisze wiersze do wirtualnej szuflady. Zaprasza na stronę Agnecha.wordpress.com na swojego bloga o okolicy Rzekunia. Agnieszka przeczytała swoje wiersze - "Smakować", "Izolacja", "Reakcja".

14. Studio Piosenki Metro Ostrołęka - Alicja Kiernozek, Ola Piasta, Ala Piasecka, Wiktoria Olszewska, Maja Bonus - wykonały "Chodź pomaluj mój świat" zespołu 2 plus 1.

15. Studio Piosenki Metro Ostrołęka - "O mnie się nie martw" Katarzyny Sobczyk zaśpiewały Ewelina Odrowska, Marta Załuska i Agnieszka Majewska.

16. Studio Piosenki Metro Ostrołęka - utwór Stevie Wondera "I Just Called To Say I Love You" wykonała Alicja Kiernozek.

Studio Piosenki Metro Ostrołęka założyła i prowadzi Pani Agnieszka Majewska. Działa od marca tego roku. Jest jedną z wielu placówek, które istnieją w całej Polsce i pracują pod auspicjami Teatru Studio Buffo. W Metro Ostrołęka uczą się śpiewać dzieci, młodzież i dorośli.

17. Olga Chorna (Czorna) z Ukrainy. Olga pochodzi z Zaporoża na wschodzie Ukrainy - obecnie okupowanego przez ruskie wojska. Jest członkiem Związku Kompozytorów Ukraińskich. Z wykształcenia jest inżynierem żywienia. Śpiewa w czasie wolnym swoje utwory, a także covery różnych wykonawców. Obecnie mieszka w Teodorowie, gmina Rzekuń. Pani Olga zaśpiewała na koniec Otwartej Sceny kilka ukraińskich pieśni.

    Muzyka pozytywnie wpływa na wszystkich, więc drugą Otwartą Scenę Rzekuńską można uznać za bardzo udaną, bo wywołała na twarzach wielu osób uśmiech i radość. Wykonawcy otrzymywali gromkie brawa.

Gratulujemy wszystkim wykonawcom udziału w tym wydarzeniu. Razem z Państwem, z wielką niecierpliwością oczekujemy na trzecią edycję.
Wszyscy artyści otrzymali z rąk Dyrektor GBP w Rzekuniu Pani Marii Olgi Suchowieckiej pamiątkowe dyplomy za znakomity udział w wydarzeniu artystycznym.
Podczas trwania występów najmłodsi mieli możliwość umalować sobie buźki, a wszyscy uczestnicy mieli możliwość skorzystać ze stolika kawowego, na którym czekały: kawa, herbata, napoje, owoce i słodycze.

Organizatorem wydarzenia była Gminna Biblioteka Publiczna w Rzekuniu.
Współorganizatorami: Gmina Rzekuń, Szkoła Podstawowa w Rzekuniu, Zakład Obsługi Gminy.

Dziękujemy za profesjonalną obsługę nagłośnienia firmie Pana Marcela Płońskiego - nagłośnieniowcowi Mateuszowi.

/GBP/
... więcej zdjęć na profilu GBP w Rzekuniu: facebook.com/BibliotekaRzekun
Poprawiony: czwartek, 15 września 2022 07:25
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

W minioną niedzielę miała miejsce wyjątkowa uroczystość - setne urodziny Pani Jadwigi Dmochowskiej, mieszkanki Rzekunia. To był niezwykle radosny dzień zarówno dla Dostojnej Jubilatki, jak i jej najbliższych. Wydarzenie zapoczątkowała msza święta w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Rzekuniu.

Naszą witrynę przegląda teraz 71 gości