header image
Strona główna Biblioteka Opowieści Rzekusi z wakacji
Opowieści Rzekusi z wakacji PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Marek Karczewski   
wtorek, 20 lipca 2021 13:15, 65 odsłon
Opowieści Rzekusi z wakacji.????????????????????
Rzekusia jest szczęśliwa! Nasza mała celebrytka podróżuje w różne miejsca i korzysta z dobrodziejstw lata i słońca! ????????????????????????????????
Zapis tekstowy nagrania ????
Cześć dzieciaki! Cześć Stefek, Klara i Kubuś! Jest nas coraz więcej – biblioteczna rodzinka. Ostatnio ciągle słyszę słowo wakacje – holiday (dobrze przetłumaczyłam co Kubuś?)
Wakacje to dla mnie niezrozumiałe słowo, bo ja mam wakacje przez cały rok! Panie w bibliotece wytłumaczyły mi, że wakacje są dla tych, którzy sumiennie pracowali przez cały rok szkolny. Nie wiem, czy zasłużyłam na wakacje, ale fajnie je mieć i na nie czekać. Przez cały rok szkolny dzieci siedzą nad książkami i zeszytami, a gdy kończy się rok szkolny i otrzymują świadectwo, zaczyna się zasłużony wypoczynek. Widzicie. Choć nie chodzę do szkoły, dużo o niej wiem! A w roku szkolnym jak powiedziałam, najfajniejsze są ….wakacje! Każdy ma jakieś swoje plany jak miło i przyjemnie spędzić ten czas. Dla mnie najlepszy wypoczynek to gorąca plaża i wspaniała woda. Lubię słuchać szumu morza, oglądać w oddali statki unoszące się na fali. Lubię się kąpać w słonej morskiej wodzie choć jest okrrrropnie zimna. Byłam też na Mazurach i tam jest pięknie, ale ostatnio pogryzły mnie komary. Nie ma to jak morze. Wkrótce pojadę tam znowu z panią Kasią. Trochę się rozmarzyłam.
Wiem, że na przykład moja koleżanka Kamila wyjechała na Słowację. Tam trzeba długo jechać i to państwo jest za granicą Polski. Kamila opowie mi po powrocie, jak tam było i co zwiedziła. Moja druga koleżanka Lenka będzie spędzać czas na łonie natury. Wspominała coś o wycieczkach do lasu, obserwacji zwierząt, ptaków i roślin. Lubię spacery, ale nie za długie, bo bolą mnie nóżki. Najbardziej to lubię podróżować w plecaku lub w koszyku na rowerze. Poprosiłam Lenkę, żeby mnie zabrała do plecaka. Zgodziła się, hurra!
Podsumowując można powiedzieć, że czas wakacji to chwile spędzone na zabawie, wypoczynku i nauce. Tak, bo uczymy się ciągle. Coś o tym wiem.
Życzę Wam Kochani zdrowych, bezpiecznych wakacji. Bawcie się wspaniale i wracajcie szczęśliwi i wypoczęci. I koniecznie napiszcie w komentarzu, dokąd się wybieracie. Pamiętajcie, mówimy: dokąd wyjeżdżacie, ale, gdzie wypoczywacie. Pa i do zobaczenia! ????????????????????????????????????????????

 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

Zalecenia Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego dla kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli

{BIP-11192-Zalecenia_GIS_k__pieliska.pdf}

Naszą witrynę przegląda teraz 72 gości