header image
Strona główna Biblioteka Zawisaki - Leśne Stworki - Questomianiacy z Rzekunia
Zawisaki - Leśne Stworki - Questomianiacy z Rzekunia PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Katarzyna Kossakowska, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzekuniu   
piątek, 31 lipca 2020 13:55, 258 odsłon

Dnia 29 lipca 2020 roku odbyło się ostatnie, podsumowujące spotkanie grupy młodzieży i opiekunów projektu, którego pierwotna nazwa brzmiała "Zawisaki - leśne stworki- gra terenowa dla młodszych kolegów z użyciem aplikacji mobilnej". W związku z epidemią COVID – 19 projekt uległ modyfikacji. Młodzież zdecydowała o zamianie gry terenowej na quest, przyjęła nazwę "Questomaniacy z Rzekunia". Na potrzeby projektu powstały koszulki z nazwą i logo zaprojektowane przez jedną z uczestniczek projektu. Młodzież dzieliła się zadaniami, a poprzez udział w kolejnych etapach działań, uczyła się kompetencji społecznych i poznawała swoje mocne strony.

Podczas spotkań, warsztatów praktycznych online i na żywo, powstał i został opracowany graficznie quest rowerowy po gminie Rzekuń dla rodzin i osób indywidualnych, mieszkańców gminy oraz osób przyjezdnych.
Quest jest dostępny w formie papierowej w Urzędzie Gminy Rzekuń, Zakładzie Obsługi Gminy Rzekuń, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzekuniu oraz w Brother’s Pizza. Quest będzie można również pobrać ze strony Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzekuniu.
Projekt był realizowany w ramach programu "Równać Szanse" ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. To pierwszy tego typu projekt realizowany w gminie Rzekuń. Koordynatorem projektu była Gminna Biblioteka Publiczna w Rzekuniu.
Pod artykułem zamieszczamy relację z działań.


Poprawiony: piątek, 31 lipca 2020 21:13
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

Awarie sieci kanalizacji sanitarnej należy zgłaszać pod nr telefonów 994 lub 29 760 32 61.

Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości