header image
Strona główna Biblioteka Zawisaki leśne stworki - młodzi z gminy Rzekuń realizują projekt
Zawisaki leśne stworki - młodzi z gminy Rzekuń realizują projekt PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Katarzyna Kossakowska   
środa, 04 marca 2020 15:46, 349 odsłon

Młodzież z gminy Rzekuń od stycznia do czerwca 2020 r. realizuje projekt "Zawisaki leśne stworki - gra terenowa dla młodszych kolegów z użyciem aplikacji mobilnej" w ramach regionalnego programu grantowego "Równać szanse" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Poprzez udział w projekcie młodzież chce udowodnić, że potrafi wyjść ze „strefy komfortu”, poświęcić swój czas i przyjąć odpowiedzialność za innych.

Grupę inicjatywną projektu stanowią czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzekuniu.

Młodzi ludzie podjęli się rekrutacji swoich kolegów. Wszystkie przygotowania i działania postanowili udokumentować w postaci filmu. Podczas warsztatów praktycznych nauczą się tworzenia gry mobilnej, używania kodów QR, prowadzenia animacji i zabaw dla dzieci, by móc je później wykorzystać podczas gry terenowej. Będą promować projekt wśród lokalnej społeczności, przez co nauczą się przygotowywania tekstów promocyjnych oraz pokonywania wstydu w rozmowie z dorosłymi. Spotkają się z władzami gminy, lokalnymi instytucjami: strażą pożarną, nadleśnictwem, policją, grupą ratowniczą, w celu ustalenia zakresu współpracy i pozyskania ich akceptacji przy realizacji projektu.

W przypadku nadleśnictwa młodzież zwróci się z prośbą o pozwolenie na organizację imprezy na terenie lasu z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Trzymamy kciuki za projekt i jego uczestników.


Poprawiony: środa, 04 marca 2020 15:56
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

Gmina Rzekuń pozyskała kolejne środki zewnętrzne. Samorząd znalazł się wśród beneficjentów Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i otrzymał wsparcie finansowe na rozbudowę ul. Polnej w Laskowcu. Wójt Gminy Bartosz Podolak podpisał już stosowną umowę w tej sprawie.

Naszą witrynę przegląda teraz 88 gości